• Головний офіс
  Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
  Філія
  Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Електричні кабелі та проводи

Будь-який кабель або провід призначений для проведення електричного струму в необхідне нам місце, розетка або електроприлад. Але, перш ніж визначитися, який провід нам потрібний, потрібно чітко розуміти, де і як його буде застосовано.

Вся кабельно-провідникова продукція дуже різноманітна та відрізняється важливими характеристиками, одними з них є:

 1. Метал з якого зроблена жила – мідь чи алюміній. Наприклад для високої напруги краще використовувати мідний провід, але для економії і невеликого навантаження можна використовувати алюмінієвий.
 2. Кількість жив у дроті. Кожен провід може мати безліч жил, від однієї до нескінченності. Як правило, кількість жил вказується першим числом у цифровому маркуванні.
 3. Переріз, тобто площу поперечного перерізу.
Важливо звернути увагу на колір ізоляції провідників, вони визначають правильність монтажу.
На відміну від проводів біля кабелів є додатковий матер'яний або крейдяний прошарок між жилами, які можуть незначно зміщуватися відносно один одного. Це полегшує процес монтажу. У деяких видах кабелю є екран - шар металевої сітки або фольги, що захищає від електромагнітних полів.

Види проводів та кабелів

Будь-який електричний провід або кабель має безліч видів, кожен із яких суворо призначений для конкретного використання. Найпоширенішими є такі кабелі:
 • ВВГ (розшифровується як «вініл-вініл-голий») – це провід з мідними жилами, ізольованими ПВХ та поміщеними у загальну оболонку із ПВХ. Існують різні модифікації таких проводів (у холодостійкому, тропічному виконанні і тощо).
 • ВВГнгд - провід з мідними жилами, що мають ПВХ ізоляцію, які знаходяться в оболонці ПВХ без зовнішнього покриву. Приписка НД означає, що провід «не поширює горіння», має знижений газодимовиділення. Такі кабелі придатні для прокладання усередині або зовні приміщень. При загорянні небезпека утворення диму та токсичних газів мінімальна.
 • ВВП - мідний кабель із ПВХ ізоляцією та ПВХ оболонкою – плоский. Застосовується для монтажу силових ліній та укладання у стінах під штукатурку.
 • КВВГ – контрольний кабель, в якому кожна жила позначена певним кольором або цифрою, що наноситься по всій довжині. Це дозволяє швидко виявити її в кабельному пучку під час проведення монтажу. Є вінілова ізоляція та оболонка.
 • ПВ – одножильний силовий провід із вініловою ізоляцією. Випускаються дроти з різним класом гнучкості (ПВ-1, ПВ-2, ПВ-3). Використовуються для підведення електроживлення до пристроїв невеликої потужності (наприклад, регулюючих блоків).
 • ПВС - це гнучкий мідний провід, що має скручені мідні жили, ПВХ ізоляцію та оболонку. Маркування ПВС 3х1.5 означає, що в ньому є 3 жили з перерізом по 1.5 кв. мм. Провід застосовується для підключення приладів, виготовлення переносок та подовжувачів.
 • ШВВП – кабель для проводки. Універсальний гнучкий сполучний плоского профілю, що має вінілову ізоляцію та оболонку. Багатодротяні мідні жили розташовуються паралельно, виділяються кольором ізоляції.

Чому краще купити провід та кабель у нашому інтернет-магазині?

Наші фахівці допоможуть Вам зробити правильний вибір щодо того, який краще купити провід або електричний кабель, виходячи з його призначення, навантаження та розміщення. Завдяки великому асортименту кабельної продукції, ціна може змінюватись в залежності від виробника. Для зручності, у нас можна купити кабель по метрах, відрізними частинами, але для оптових покупців завжди є бухта кабелю.


Часті питання покупців

Які кабелі та проводи у Вас є в наявності?

З нашим асортиментом Ви можете ознайомитись на вітрині інтернет-магазину, у нас є всі необхідні кабелі для більшості завдань.

У вас продається якісні дроти та кабелі?

У нас є тільки оригінальна продукція, від сертифікованих виробників.

Чому краще купити електрокабель у нас?

Ми продаємо якісні електропроводи, від одного метра.