• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Вентиляція адміністративних будівель та приміщень

Вентиляція адміністративно-побутових приміщень є одним із ключових факторів, що впливають на комфортні умови роботи у приміщеннях. Зважаючи на те, що адміністративна будівля (як і офіс) має безліч різних кімнат та приміщень, то система вентиляції повинна належним чином забезпечувати потік свіжого, комфортної температури та рівня вологості повітря, а також відповідати нормам БНіП та пожежної безпеки.

Грамотне проєктування вентиляційної системи в адміністративних приміщеннях дозволяє забезпечити комфортні умови перебування в будівлі та в окремих її кімнатах, забезпечити надійну та безперебійну роботу вентиляційного обладнання у період пікових навантажень, а також забезпечити тиху та рівномірну роботу всієї системи загалом.


Проєктування системи вентиляції в адміністративній будівлі

Як і будь-яка інша система вентиляції, встановлення якої починається з етапу проєктування. Проєкт вентиляції для адміністративних приміщень включає точну модель всієї системи, дозволяючи візуалізувати її і зрозуміти принцип її роботи.



Проєкт вентиляційної системи адміністративної будівлі включає:

  • Точну схему розміщення вентиляційного обладнання.
  • Схему розміщення повітроводів.
  • Схему підключення електроживлення, води та інших необхідних комунікацій.
  • Мета кріплення та тип кріплення.
  • Розміри обладнання, його продуктивність та потужність.
  • Розміри окремих кімнат, об'єм їх повітря, і об'єм повітря, що циркулюється.

При проєктуванні системи вентиляції враховується безліч факторів, на основі яких створюється своя унікальна технологічна схема. Одними з цих факторів є:

  • Кліматичні умови, в якому знаходиться об'єкт.
  • Загальний план (схема) всієї будівлі та окремих її приміщень.
  • Об'єм повітряного простору в кімнатах, залах, секціях, коридорах.
  • Функціональні особливості і призначення секцій та приміщень.
  • Кількість людей та їх характер роботи.
  • Вимоги БНіП, а також вимоги пожежної безпеки.


Типи систем вентиляції для адміністративних будівель

Незалежно від типу будівлі, кількості приміщень, їх обсягів та призначень, виділяють два основні типи вентиляції.

Система припливної вентиляції в адміністративних будівлях
Система припливно-витяжної вентиляції в адміністративних будівлях
Ця система передбачає використання примусового нагнітання свіжого повітря всередину приміщення, здійснюючи забір зовні. Як правило, повітря, перед попаданням до приміщення, проходить через систему нагрівання або охолодження, додатково може бути очищено системою фільтрації. В даному випадку система створює надлишковий тиск усередині кімнат, завдяки якому відпрацьоване повітря виходить назовні.
Система припливно-витяжної вентиляції є найефективнішим способом підтримування та забезпечення мікроклімату у приміщенні. Система здатна в автоматичному режимі регулювати повітряний потік, його температуру та рівень вологості, а оснастивши систему рекуператором, - суттєво економити енергію.


Адміністративно-побутові будинки, в технічній документації вони значаться як АБК, відносяться такі типи будівель:

  • Офісні приміщення та офісні будівлі.
  • Освітні – університети та інститути, школи, гімназії, а також дитячі садки та інші будинки дошкільних освітніх організацій.
  • Приміщення та будівлі системи охорони здоров'я – поліклініки, лікарні, лабораторії, амбулаторії тощо.
  • Готелі, хостели, а також ТРЦ (торгово-розважальні комплекси).

Кожні будівлі та приміщення, що відносяться до типу АБК, мають свої особливі технічні експлуатаційні вимоги, які повинні суворо дотримуватися під час проектування, монтажу та встановлення вентиляційного обладнання.

Призначення будівлі та кількість персоналуТип будівлі та її розташуванняКонструктивні особливості будівлі
Важливий показник, це технічне призначення будівлі та кількість працівників, що працюють в ньому. Система вентиляції повинна відповідати технічному завданню, і повністю забезпечувати необхідні параметри циркуляції повітря, а якщо система включає режими опалення та кондиціювання, то і зберігати задані параметри повітря в мінімальне та пікове навантаження.Площа будівлі, наявність панорамних вікон, утеплення, поверховість, матеріал стін тощо, визначають тип та потужність вентиляційної системи, яка буде максимально ефективною у тому чи іншому випадку. Також варто звертати увагу на розташування будівлі, південна сторона буде гріється сильніше ніж північна, а наявність постійної тіні дозволить економити на кондиціонуванні, але при цьому збільшаться витрати в зимовий період.Кожна адміністративна будівля унікальна, і система вентиляції для неї також має бути індивідуальною. До особливостей конструкції та плану будівлі відноситься наявність спеціальних приміщень, що потребують особливої системи вентиляції, наприклад: кімната для куріння в офісі, спортивний зал, басейн у школі або університеті, лабораторні зони в медичних установах тощо.

 

Які технічні рішення застосовують у системі вентиляції адміністративних будівель?

У кожному унікальному проекті використовується свій індивідуальний підхід, який враховує всі конструктивні особливості будівлі та призначення. Найчастіше використовується центральна система вентиляції та центрально-локальна.

Центральна система забезпечує єдиний мікроклімат у всій будівлі та окремих його кімнатах, а центрально-локальна дозволяє створювати у кожній кімнаті чи приміщення свої особливі умови.

У середніх та великих будинках, розумним рішенням буде застосування систем чиллер-фанкойл, яка відрізняється простотою в обслуговуванні, встановленні, а також енергоефективності та універсальності. Дана система дозволяє працювати як в режимі охолодження, так і в режимі опалення, створюючи при цьому свій особливий мікроклімат в окремих кімнатах.


Дозвільна документація, норми БНіП та введення в експлуатацію системи вентиляції

Система вентиляції, що проектується нами, суворо відповідає нормам СНіП (будівельні норми і правила), відповідно при введенні в експлуатацію не виникає жодних проблем. Для прикладу, нормою витрати за 1 годину свіжого повітря в кімнаті, для адміністративних будівель, є 60 метрів кубічних на одну людину.


Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції в адміністративному приміщенні?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо обрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію адміністративних будівель не лише «під ключ», а й окремі послуги за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо з об'єктами побутового та промислового призначення, а також з припливною, витяжною та припливно-витяжною системами вентиляції.