• Головний офіс
  Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
  Філія
  Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Монтаж кондиціонерів - встановлення зовнішніх та внутрішніх блоків

Ми здійснюємо монтаж систем кондиціювання будь-якої складності з 2007 року - в квартирі, в приватному будинку (з ремонтом і без ремонту), встановлює кондиціонери на балконі, на утепленому фасаді будівлі, на даху, в закритому приміщенні, на засклені та не засклені лоджії, встановлює зовнішні блоки кондиціонерів у вікна та склопакети.

Роботи ведуться в наступному порядку:

 1. Здійснюється монтаж зовнішнього блоку кондиціонера.
 2. Встановлюється внутрішній блок кондиціонера.
 3. Здійснюється вакуумація системи (фреонових магістралей).
 4. Проводиться пусконалагодження кондиціонера.

Встановлення зовнішнього блоку кондиціонера

Встановлення внутрішнього блоку кондиціонера

Як правило, зовнішній блок монтується під вікном на фасадній стіні будівлі. При установці кондиціонерів у квартирах першого поверху зовнішній блок закріплюють на висоті не більше 3 м. Це полегшує його монтаж та забезпечує можливість безпечного сервісного обслуговування. При виборі місця встановлення враховується розташування внутрішнього блоку в приміщенні.

У стіні висвердлюється наскрізний отвір діаметром 6 см, через який пропускаються:
 • Термоізольовані мідні фреонові трубки, що з'єднують зовнішній та внутрішній блоки.
 • Електрокабель.
 • Дренажний шланг, яким стікає конденсат у разі його виведення безпосередньо надвір.
Можливе прокладання дренажної труби всередині приміщення для відведення конденсату через гідрозатвор у каналізацію.
Внутрішній блок монтується на стіну після завершення її оздоблення.

Основними елементами блоку є повітряні фільтри – поглиначі пилу та інших забруднень, вентилятор для забезпечення циркуляції повітря та випарник фреону. Повітря потрапляє в блок через спеціальну решітку. На передній панелі є жалюзі, що дозволяють регулювати напрямок повітряного потоку. Для фіксації внутрішнього блоку використовується спеціальне настінне кріплення, що монтується за допомогою саморізів.
При стандартній установці кондиціонера внутрішній блок мають у своєму розпорядженні приблизно на відстані 10 см від стелі і 50 см від зовнішньої стіни, через яку пропускаються комунікації. Поширення холодного повітря не повинно створювати дискомфорту в зоні розташування кондиціонера. Його зазвичай встановлюють праворуч або ліворуч від вікна.
Після встановлення внутрішнього та зовнішнього блоків проводиться підведення комунікацій. Важливо ретельно приєднати фреонові магістралі до зовнішнього блоку. При неякісному з'єднанні, яке не забезпечує достатню герметичність системи, може статися витік холодоагенту, що призведе до виходу обладнання з ладу. Для забезпечення герметичності проводиться вальцювання мідних трубок, для чого використовуються професійні інструменти.
Завершальним етапом монтажу є запуск обладнання, перевірка його функціонування, налаштування різних режимів (нагрівання, охолодження, сушіння, вентиляції). Після закінчення робіт видається гарантійний талон обслуговування кондиціонера.

Монтаж кондиціонерів в один та два етапи

Стандартний монтаж кондиціонера передбачає встановлення блоків у будинку, стіни якого не мають зовнішнього утеплення.

До переліку монтажних робіт входить:

 1. Прокладання комунікацій між внутрішнім та зовнішнім блоками, протяжність яких не більше 3 м.
 2. Підготовка одного отвору для прокладання комунікацій (свердління додаткових отворів оплачується окремо).
 3. Під'єднання та виведення назовні дренажної трубки довжиною 1,5 м.
 4. Установка зовнішнього блоку з використанням 1 кронштейна К-1 (довжиною 400 мм) та 4 дюбелів 60 мм.
 5. Підведення електроживлення до внутрішнього блоку.

За бажанням замовників внутрішній блок може бути встановлений не біля вікна, а в коридорі або над вхідними дверима.

У багатьох сучасних будинках фасадні стіни утеплюються шарами пінопласту або мінеральної вати. Передбачається також влаштування вентильованих фасадів, викладених плитами з керамогранітної крихти. Кондиціонер, монтаж якого провадиться в таких будинках, встановлюється з урахуванням нестандартних вимог. Зокрема, зовнішній блок може бути закріплений не під вікном, а збоку над ним або в спеціальному кошику (особливо, заздалегідь передбаченому при забудові).

Через збільшення товщини стін та нестандартного розташування зовнішнього або внутрішнього блоку довжина комунікацій може перевищувати 3 м. Така установка потребує більш складних робіт та використання додаткових матеріалів. При монтажі кондиціонера в квартирах, розташованих на 9 поверсі та вище для встановлення зовнішнього блоку, може знадобитися використання додаткового обладнання.

Монтаж кондиціонера на один етап

Монтаж кондиціонера у два етапи

Установка кондиціонера після ремонту – цілком прийнятний варіант.

Майстри працюють акуратно, щоб не пошкодити і не забруднити шпалери та настінні покриття. Комунікації та проведення укладаються поверх стіни, маскуються загальним пластиковим коробом таким чином, щоб вся система максимально вписувалася в дизайн приміщення.

Усередині короби комунікації ізолюються і знаходяться на невеликій відстані один від одного. Оскільки потреби у вичавлюванні канавок у стінах відсутня, монтаж проводиться швидко, в один етап.

Після встановлення потрібно мінімальне прибирання.


Зручніше приурочити встановлення спліт-системи до проведення ремонту. Майстри враховують усі особливості планування квартири та побажання клієнтів. У цьому є ширший вибір варіантів розташування внутрішнього блоку. Комунікації заглиблюються в стіни, для чого в них довбають штроби відповідної глибини.


Закладка магістралей під час ремонту значно спрощує завдання створення в приміщенні максимального комфорту та затишку, оскільки після закладання канавок та остаточного оздоблення стін не залишається жодних слідів монтажу комунікацій.

Монтажні роботи проводяться у два етапи:

 • На першому з них проводиться підготовка штроб та отворів для прокладання магістралей, дренажу та кабелю, а також виведення їх назовні.
 • На другому етапі проводиться монтаж зовнішнього та внутрішнього блоків, підведення комунікацій, підключення до мережі електроживлення. Після закінчення проводяться пуско-налагоджувальні роботи. Після налаштування режимів та перевірки функціональності кліматична система остаточно готова до експлуатації. Майстри-установники видаляють із приміщення сміття, що накопичилося в процесі довбання стін.

Встановлення кондиціонера ціна

При проведенні монтажу ціна установки кондиціонера збільшується у випадках, коли:

 • Довжина траси, що з'єднує зовнішній та внутрішній блоки, перевищує 3 м.
 • Комунікації укладаються у штроби.
 • При прокладанні траси доводиться робити отвори у двох та більше стінах.
 • Доводиться прокладати трасу через лоджію чи балкон.
 • Необхідно використовувати шнур електроживлення завдовжки більше 2,5 м.
 • Для виведення конденсату в каналізацію потрібно прокладання дренажних труб з використанням додаткових відводів, поворотників та гідрозатвору, а також встановлення дренажного насоса.
 • Потрібна підготовка додаткових штроб для укладання дренажних труб, що відводять конденсат у каналізаційну систему.
 • Монтаж кондиціонера проводиться з використанням приставних сходів, автовежі або іншого обладнання.
 • Через збільшення протяжності мідної траси доводиться виробляти додаткове паяння магістральних труб (ціна пропорційна кількості швів).
 • Для встановлення зовнішнього блоку використовується спеціальний короб, який кріпиться до зовнішньої стіни будинку.

У випадку, коли проводиться стандартне встановлення кондиціонера, вартість кріплень внутрішнього та зовнішнього блоків, мідних трубок, пластикового короба розміром 60 мм х 60 мм, а також електропроводів входить у загальну ціну монтажу.

При нестандартному розташуванні кондиційного обладнання для маскування комунікацій доводиться використовувати пластиковий короб більшої довжини, підбирати його за кольором з огляду на дизайн приміщення. При цьому вартість короба та його встановлення додається до ціни монтажних робіт.

При прокладанні траси довжиною понад 3 м додатково сплачується дозаправка фреону. Якщо виробляється нестандартний монтаж кондиціонера, ціна його установки залежить також від типу матеріалу, з якого складені стіни. Видовбання канавок у бетонних стінах обходиться дорожче, ніж у цегляних. Розрахунок провадиться на 1 погонний метр.

Вартість монтажу кондиціонера залежить також від його потужності, оскільки потрібне використання електропроводки відповідного перерізу та ціни. У нас Ви можете купити надійний та якісний кондиціонер. Установка, ціна якої залежить від моделі спліт-системи та її продуктивності, для клієнтів компанії проводиться з великою знижкою. Наші майстри готові проконсультувати клієнтів з усіх питань придбання та монтажу кондиціонерів.


Установка кондиціонера ціна - прайс

№ 
П/П

Найменування обладнанняод.вим.
КількістьЦіна, грн
1Встановлення кондиціонера побутового, настінного. Потужність 7000-9000 Btu (Магістраль до 3х метрів)од.
12550
2Встановлення кондиціонера побутового. Потужність 12000 Btu (Магістраль до 3х метрів)од.
12850
3Встановлення кондиціонера побутового. Потужність 18000 Btu (Магістраль до 3х метрів)од.
13300
4Встановлення кондиціонера побутового. Потужність 24000 Btu (Магістраль до 3х метрів)од.
14500
5Прокладання фреонової магістралі для кондиціонера, потужність 7000 – 9000 Btuод.
11800
6Прокладання фреонової магістралі для кондиціонера, потужність 12000-18000 Btuод.
11950
7Прокладання фреонової магістралі для кондиціонера, потужність 24000 Btuод.
12400
8Довстановлення блоків кондиціонера 7-9од.
11500
9Довстановлення блоків кондиціонера 12
од.
11650
10Довстановлення блоків кондиціонера 18
од.
11800
11Довстановлення блоків кондиціонера 24
од.
12250
12Демонтаж кондиціонера 7-9
од.
11050
13Демонтаж кондиціонера 12
од.
11200
14Демонтаж кондиціонера 18
од.11200
15Демонтаж кондиціонера 24
од.11500
16Штроба під фреономагістраль бетонм.п.1225
17Штроба під фреономагістраль цегла/піноблокм.п.1150
18Штробу під дренаж бетонм.п.1225
19Штроба під дренаж цегла/піноблокм.п.1150
20Додаткова фреономагістраль 6/9
м.п.
1375
21Додаткова фреономагістраль 6/12
м.п.
1405
22Додаткова фреономагістраль 9/15
м.п.
1450
23Прокладка кабелю 3*1,5
м.п.
130
24Вилка електрична з установкоюод.145
25Прокладання кабельного каналу 60*60/16*16
м.п.
1150/75
26Сервісне обслуговування кондиціонера, спліт системаод.
1525
27Дозаправка кондиціонера холодоагентом R22
кг.1600
28Дозаправка кондиціонера холодоагентом R410
кг.1525
22Ремонт плати кондиціонераод.
12550
23Діагностика кондиціонера, без подальшого ремонту (окремий виїзд)од.
1525
24Діагностика кондиціонера, без подальшого ремонту (при загальному обслуговуванні)од.
1225
25Ремонт та чищення дренажної системим.п.
1525

Вартість додаткових робіт під час встановлення кондиціонера
Прокладання магістралей з урахуванням матеріалу, в якому проводиться штроблення, складаєвід 150 грн./1 погонний метр (для цегли) та від 200 грн./1 погонний метр (для бетону)
Буріння отворуглибиною 60-120 см – від 150 грн/од.
Монтаж кондиціонера зі сходіввід 200 грн
Паяння мідної трубивід 110 грн. за 1 шов.
Прокладання додаткової магістралі для фреону

при 6,35 мм/9,52 мм – 250 грн./м. пог.

при 6,35 мм/12,7 мм – 300 грн./м. пог.

Прокладання дренажної лінії16 – міліметрового діаметра – 40 грн./м. пог.
Збільшення довжини електричного кабелюіз перетином 3х1.5 – 30 грн./м.пог.
Кріплення додаткового короба для ізоляції магістралей

при 60х40,60х60 – 120 грн./м. пог.

при 100х60 – 150 грн./м. пог.

Замовити прорахунок вартості установки кондиціонера, а також отримати безкоштовну консультацію у наших фахівців ви можете за вказаним номером телефону нижче.


Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 471-89-71 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти