• Головний офіс
  Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
  Філія
  Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Компресори для кондиціонера

Найважливішим елементом будь-якого кондиціонера є компресор, він є пристрій, призначенням якого є стиснення газоподібного фреону та забезпечення його циркуляції в системі.

Компресор для кондиціонера - особливості роботи

При включенні електродвигуна газоподібний фреон засмоктується в компресор, стискається за допомогою спеціального механічного пристрою (ротора, поршня) і прямує в конденсатор. Тут він охолоджується повітрям, яке нагнітається у зовнішній блок за допомогою вентилятора.

Рідкий фреон проходить через дросельний пристрій, втрачає тиск, надходить у випарник внутрішнього блоку. У процесі випаровування фреон поглинає тепло та охолоджує повітря приміщення. При цьому він переходить у газоподібний стан і знову прямує до компресора.

Існують компресорні апарати кількох типів:

 • ротаційні,
 • поршневі,
 • спіральні,
 • гвинтові,
 • відцентрові.

Вони відрізняються принципом роботи та продуктивністю.

У спліт-системах невеликої потужності (наприклад, побутових чи офісних) зазвичай встановлюються ротаційні компресори, потужність яких не перевищує 9 кВт. У таких пристроях всмоктування та нагнітання газоподібного фреону відбувається за рахунок обертання ротора, розташованого на осі компресорного електродвигуна.

Компресор для кондиціонера спліт-системи промислового типу – це потужний пристрій відцентрової або гвинтової дії.

Щоб забезпечити стабільну роботу кліматичного обладнання, на великих підприємствах зазвичай використовується трифазний компресор на кондиціонер. У ньому є електродвигун із трьома обмотками, за допомогою яких проводиться безперервна подача вищої напруги. Це дозволяє уникнути проблем, пов'язаних із перепадами напруги у звичайній мережі, від якої працює однофазний двигун.

Про те, що у компресорі виникли неполадки, можна судити за такими ознаками, як:

 • Поява скрипу та шипіння в блоках після включення кондиціонера;
 • Вібрація зовнішнього блока;
 • Припинення охолодження повітря.

Більшість сучасних кондиціонерів забезпечено автоматичним захистом від перепадів напруги, що дозволяє уникнути перегріву та поломки компресора.

Купити компресор для кондиціонера

При виборі компресора кондиціонера необхідно брати увагу потужність кондиційної системи та склад фреону. В інтернет-магазині «Техно-Майстер» Ви можете купити компресор для кондиціонера з різною холодопродуктивністю, що відрізняються за габаритами та вагою. У нас у продажу є компресори для кондиціонерів Panasonic, Cooper&Hunter, Dakin, Osaka, LG, Galactic, Saturn, Sensei, Toshiba, Olmo.