• Головний офіс
  Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
  Філія
  Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Проєктування вентиляції

Важливим елементом інфраструктури виробничих будівель та громадських об'єктів є система вентиляції. Для забезпечення якісного очищення, повітропостачання та циркуляції повітря в приміщеннях необхідно вибрати найбільш підходяще вентиляційне обладнання та грамотно провести проєктування вентиляції.
*Варто зауважити, що проектування та розрахунок систем вентиляції дозволить у майбутньому змонтувати енергоефективну та економічну систему повітрообміну.

Компанія Техно-Мастер спеціалізується на проєктуванні вентиляційних систем та розробці супутньої проєктної документації для вентиляційних систем трьох типів: припливної, витяжної та припливно-витяжної, для об'єктів різного призначення та величини у Києві, Київській області та по всій території України.
Проєктування вентиляції для громадських (комерційних) будівель та спорудПроєктування вентиляції для житлових приміщеньПроєктування промислової вентиляції
Офісу та офісних приміщеньКвартириВиробництва
Адміністративних будівельПриватного будинкуСкладського приміщення
Кафе, ресторану, торгового центруКотеджуЗаводу
Спортивного залу, басейнуЗаміського будинкуПриміщень спеціального призначення

Проєктування вентиляційних систем відповідно до норм СНіП

Для того, щоб система вентиляції працювала ефективно, необхідно грамотно скласти проєкт вентиляції, в якому прорахувати необхідну продуктивність і потужність обладнання, що використовується. Створення ефективної вентиляції може бути потрібним як при будівництві нових будівель, так і при переобладнанні та модернізації вже існуючих об'єктів. Щоб створити якісний проєкт системи вентиляції будівлі або приміщення, потрібні дані про розміри та особливості приміщень. Важливо враховувати, скільки людей у них може бути.

  У процесі проєктування вентиляції інженери знайомляться з планом будівлі та схемами розташування приміщень різного призначення. Вивчається розміщення систем опалення, кондиціювання та фільтрації повітря. Врахування взаємозв'язку таких систем дозволяє знизити споживання електроенергії, а значить, зменшити витрати на створення нормальних кліматичних умов у приміщеннях.

  При створенні проєкту враховуються нормативи гранично допустимих рівнів шуму та вібрації. Важливим моментом проєктування є поєднання технологічності вентиляційних систем з естетичним оформленням, що відповідає дизайну приміщень.

  Грамотне проєктування вентиляції потрібне для розробки кошторису витрат на покупку та монтаж вентиляційного обладнання. Воно також необхідне для отримання візуального зображення майбутньої системи вентиляції.

  У ході проєктування створюється наступна документація, яка суворо відповідає нормам БНіП:

   • У завдання проєктувальника входить розрахунок швидкості повітрообміну на об'єктах. Підбирається обладнання з відповідним розміром перерізів, вирішується питання про розташування вентиляційних установок та прокладання повітроводів.
   • Загальна схема приміщень та план розташування вентиляційного обладнання, а також мережі повітроводів.
   • Креслення обладнання в розрізі, що дозволяє наочно показати його пристрій та комплектацію.
   • Схема монтажу елементів вентиляційного обладнання, його кріплення, а також підключення до інших інженерних систем та електромережі.
   • Перелік та докладна характеристика технологічного та допоміжного обладнання.
   • Кошторис витрат, складений з урахуванням його вартості, встановлення, підключення та тестування.

    Проєктування витяжної вентиляції

    Витяжна вентиляція встановлюється для видалення з приміщення повітря, забрудненого шкідливими газами та випарами. За допомогою витяжної вентиляції проводиться видалення пилу, що містить хвороботворні мікроби та частинки отруйних речовин, а також усуваються неприємні запахи. При цьому повітря надходить усередину приміщення природним шляхом. Системи витяжної вентиляції встановлюються у виробничих приміщеннях, лабораторіях, кухнях житлових будинків, кафе та ресторанів. При цьому влаштовується місцева або загальнообмінна витяжка.

    При розробці проєкту витяжної системи вентиляції фахівці розраховують максимальний об'єм повітря, який слід видалити для зниження температури у приміщенні, позбавлення від пари та шкідливих газів. За основу береться нормативний показник кратності повітрообміну.

    На підставі отриманих даних проводиться аеродинамічний розрахунок для вибору відповідного перерізу повітроводів, а також розмірів решітки вентиляції, безпосередньо відображаються в проекті витяжної вентиляції. При цьому визначаються максимальні швидкості переміщення повітря та технологічні втрати тиску в повітропроводах.

    Проєктування припливної вентиляції

    Припливна система вентиляції встановлюються у залах торгових центрів, адміністративних будинках, гарячих цехах, установах громадського харчування. Така вентиляція дозволяє створити комфортні умови перебування у приміщеннях. До складу припливної установки входить вентилятор, фільтр, підігрівач повітря, звукоізоляційні пристрої.

    При розробці проєкту припливної вентиляції, наші інженери враховують витрату повітря (від нього залежить потужність обладнання), створюваний ним напір (відповідно до цього показника визначають, який перетин повинні мати повітропроводи).

    Розраховуються також характеристики нагрівального обладнання (калорифера). При цьому беруться до уваги кліматичні умови в цій місцевості, тривалість холодного періоду. Фахівці враховують рівень шуму, що виробляється вентиляторами, необхідного шумоізолювати, і обов'язково виносять у проект з вентиляції.

    Проєктування припливно-витяжної вентиляції

    Припливно-витяжна вентиляція використовується у приміщеннях великої площі. Повітря, що надходить, попередньо очищається від пилу, підігрівається або охолоджується (залежно від пори року). Можливе також його зволоження або осушення.

    У технічному завданні на проєктування вентиляції будівлі вказується кількість приміщень, площа та призначення кожного з них, архітектурні особливості об'єкту. Враховується кількість та розташування санвузлів, кондиціонерів, опалювальних приладів та інших систем, що впливають на якість та рух повітря.

    У проєкті вентиляції промислової будівлі беруть до уваги такі фактори, як температура та вологість зовнішнього повітря, площа приміщень та висота стель, максимальна відвідуваність об'єктів.

    Враховуються можливі природні теплові втрати та необхідна витрата повітря для їхньої компенсації. За результатами розрахунків складаються робочі креслення та схеми монтажу з урахуванням усіх побажань замовника, що враховуються під час проєктування систем промислової вентиляції.


    Проектування вентиляції ціна

    Вартість проєктування вентиляції залежить від типу та розмірів об'єкта, виду та складності здійснення вентиляції. На ціну впливає спосіб регулювання роботи вентиляційного обладнання, наявність системи автоматизації, комплектація обладнання тощо. У кошторис включається розробка проектів осушення, зволоження повітря, що входить, а також видалення диму з приміщення.


    Вартість:

    Види об'єктівПроєктування систем вентиляції ціна на 1 кв. м. площі
    Квартири, приватні будинки, офіси, магазини, готелі, складиВід 32 грн
    Спортзали, ресторани, кафе, перукарніВід 37 грн
    Промислові підприємства, будівлі громадського призначенняВід 47 грн
    *У таблиці зазначено вартість проекту вентиляції об'єктів площею до 700 кв. м. Для більших споруд ціна договірна.


    Залишити заявку на прорахунок та замовити проект вентиляції: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

    Контакты