• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Вентиляція культурних установ: кінотеатрів, театрів, клубів

Для створення комфортних умов у кінотеатрі потрібен пристрій вентиляції, що забезпечує постійне надходження свіжого повітря з оптимальною температурою. У цьому необхідно уникнути появи протягів. Важливо досягти рівномірного розподілу повітряного потоку по всіх зонах кінотеатру. Потрібно забезпечити відтік відпрацьованого повітря, у якому накопичуються продукти дихання безлічі людей, і навіть випаровування поту.

Від нестачі кисню та неприємних запахів у людей виникає головний біль. Людське тіло випромінює тепло, тож у залі відчувається задуха. Якщо вентиляцію в кінотеатрі влаштовано непродумано, люди відчувають стрес, швидко втомлюються і втрачають інтерес до перегляду. Дирекція кінотеатру має залучити до розробки проекту вентиляції досвідчених фахівців, здатних врахувати всі чинники, що підсилюють дискомфорт, і мінімізувати їх шкідливий вплив.


Проєктування та монтаж вентиляції у кінотеатрі

Відповідно до санітарних норм потрібно організувати повітрообмін у кінозалі таким чином, щоб витрата свіжого повітря на кожну людину становила 20 куб. м/год. При цьому приплив повітря до приміщення повинен на 10% перевищувати його відтік.

У попередні часи при влаштуванні вентиляції повітря подавалося в приміщення зверху, а виводилося знизу. Оскільки підлога в кінозалі похила і крісла розташовані на різних рівнях, оновлення повітря відбувалося нерівномірно. Глядачі, які сиділи нижче, відчували нестачу свіжого повітря. Щоб поліпшити постачання кисню, потрібно нагнітати його активніше. При цьому з'являлися протяги і знижувалася температура в залі.

У сучасних кінотеатрах монтується припливно-витяжна вентиляція з попередньою підготовкою свіжого повітря, що подається (очищенням, підігрівом/охолодженням).


Приточні установки встановлюються наступним чином:

  • У підлозі під кріслами глядачів.
  • У горизонтальній частині сходів.
  • За спинками крісел.

Для того щоб повітряний потік не піднімав пил, не дув у ноги і не створював шуму, повітря подається з малою швидкістю, а його температура всього на 2 нижче, ніж у залі.

Під час проєктування враховується:

  • Площа залу. Висота стелі.
  • Кількість глядацьких місць.
  • Особливості розташування кінотеатру (в окремій будівлі або всередині більшого об'єкта).
  • Кількість входів та виходів.
  • Розташування та обсяги допоміжних приміщень.



Вентиляція театрів

Вентиляція в театрі має бути якісною, продуктивною і водночас безшумною. До зали необхідно подавати достатню кількість свіжого повітря, і при цьому температура повинна залишатися комфортною. Ошатно і легко одягнені люди не повинні відчувати протягів.

Зони партеру та амфітеатру розташовані на різній висоті, в залі є також оркестрова яма та балкони. Тому завдання влаштування вентиляційної системи в театрі ускладнюється. Важливо врахувати наявність різноманітних допоміжних приміщень (гримерок, вестибюлю, буфету, гардеробу та санвузлів), в яких також необхідно підтримувати комфортні умови.


Проєктування та монтаж вентиляції у театрі

У театральних та концертних залах з висотою стель понад 4 м обов'язково влаштовується припливно-витяжна вентиляція із напрямком повітря знизу вгору. Для створення примусового надходження повітря під підлогою монтується камера статичного тиску, в яку нагнітається зовнішнє повітря. Звідси він подається в зал для глядачів з невеликим натиском.

Витяжка монтується у районі стелі. Такий пристрій вентиляції дозволяє організувати рівномірну, безпечну та безшумну подачу свіжого повітря до театрального залу. У всіх інших приміщеннях влаштовується примусова витяжна вентиляція і природний приплив повітря. У приміщенні для прання костюмів встановлюються місцеві витяжки. При проведенні розрахунків вентиляційної системи враховують норми БНіП.

Тип приміщення
Температура у приміщенні, ˚С
Кратність по притоку
Кратність по витяжці
Театральний зал
16-20За розрахунком (не менше 20 куб. м/год на одного глядача)
За розрахунком
Фойє, буфет
18-5
Курильна, санвузли
16-10
Вбиральня
16--
Сцена
22--
Гримерки
2023
Вестибюль
122-

При монтажі вентиляційної системи встановлюються заслінки на вході та виході повітря, радіальні електричні вентилятори припливу та витяжки, повітряні фільтри, рекуператори та водяні нагрівачі-охолоджувачі повітря, а також шумоглушники. Встановлюється автоматична система контролю швидкості обертання вентиляторів, нагрівання/охолодження повітря та переведення вентиляції в режим денної або вечірньої роботи.

Використання рекуперації дозволяє підвищити економічність системи. Витрати на підтримку потрібної температури знижуються, оскільки відбувається теплообмін між вхідним і вихідним потоками повітря.


Вентиляція нічного клубу

Вентиляція у нічному клубі відіграє особливо відповідальну роль. Сюди приходить безліч людей, які проводять не одну годину в галасливому залі, сидячи за стійкою бару чи танцюючи. Тут люди курять, розпивають спиртні напої, активно спілкуються. Для того, щоб умови були здоровими, і людей не долала втома, потрібно безперервно очищати повітря від випарів, диму, постачати великі порції свіжого повітря, підтримувати тепло чи прохолоду в залі.

Нормальні умови повинні створюватися також у приміщеннях кальянного залу, вестибюлю, роздягальні та санвузлів.


Проєктування та монтаж вентиляції у нічному клубі

При проєктуванні важливо враховувати обсяг приміщення та спиратися на реальний показник відвідуваності нічного клубу. Якщо власник клубу задля економії коштів занижує такий показник, змонтована вентиляційна система виявиться неефективною. Зазвичай під час проєктування враховується можливість непередбаченого напливу відвідувачів, та встановлюється вентиляційне обладнання із запасом продуктивності повітрям. У цьому монтується система регулювання витрати повітря.

Оскільки в приміщенні нічного клубу допускається куріння, при розрахунках вентиляції береться кратність повітрообміну не менше ніж 10. Передбачається подача повітря до 100 куб. м/год на одну особу. Зазвичай влаштовується припливно-витяжна вентиляція. Установки припливу та відтоку повітря монтуються під стелею або в коридорі.


Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції у театрі та кінотеатрі?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію театру та кінотеатру як «під ключ», так і окремо послуги, за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо з усіма типами вентиляції. Кожен проєкт унікальний, як і вентиляційна система.