• Головний офіс
  Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
  Філія
  Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Вентиляція у лазні та сауні

Якісна вентиляція у лазні не тільки дозволяє комфортно насолоджуватися перебуванням, але й дозволить зберегти її довговічність. Основними вимогами до вентиляційної системи лазні та сауни є забезпечення чистого та гарячого повітря під час перебування у ній, а також швидкий та якісний повітрообмін, у неробочий період. Одним з головних завдань, це забезпечити сухість, як всього приміщення, так і місць, де може накопичитися волога, щоб уникнути появи неприємних запахів і постійної вогкості.

*Найчастіше, крім самої лазневої кімнати, в будівлі, знаходяться кімната з басейном, кімната відпочинку, душові тощо. У таких випадках система вентиляції в лазні повинна бути правильно спроєктована і розрахована, щоб забезпечити довговічність і комфорт.


Вентиляція лазні - вентиляція сауни: особливості правильної роботи

Для чого необхідна правильна вентиляція у лазні:

 1. Проєктування дозволяє грамотно розмістити систему вентиляції, з урахуванням дизайну та інтер'єру лазні.
 2. Кожен проєкт має на увазі наявність кошторису, що дозволяє точно знати загальну вартість всіх вентиляційних комплектуючих.
 3. Правильно складений проект дозволить узгодити роботу електриків, монтажників, дизайнерів.
 4. Від якості проекту залежить ефективність та надійність роботи вентиляційної системи, а також безпека експлуатації та відповідність санітарним нормам. 

Вентиляція для лазні та її типи?

Існує три основні типи вентиляції, це механічна (за допомогою вентиляторів та технічних приладів), природна (регулюється засувками, завдяки зміні температур повітря) та комбінована (у системі є вентилятори та засувки).


Вентиляція для лазні - яка має бути її необхідність

Лазня (сауна) є приміщенням з великою кількістю кліматичних зон, в яких штучно створюється свій мікроклімат, з певним рівнем вологості і температури повітря, домогтися якого, досить складно.

Щоб уникнути загрози здоров'ю, вентиляційна система повинна чітко контролювати не тільки температуру та вологість, але й свіжість повітря, оскільки скупчення вуглекислого газу може бути небезпечним.Окрім створення комфортного та безпечного мікроклімату в лазні, система вентиляції повинна дбати і про стан самого приміщення, яке піддається серйозним випробуванням високої температури та високого рівня вологості.

Основними елементами вентиляції будь-якої лазні або сауни є припливні та витяжні отвори (незалежно від типу системи), які можуть розташовуватися як у низу, так і вгорі. Обов'язковим правилом є те, що припливна вентиляція у лазні та витяжні отвори не повинні розміщуватися один навпроти одного, а також вони повинні оснащуватися засувками чи клапанами, за допомогою яких відбувається регулювання потоку повітря.

Приплив повітря завжди повинен розташовуватися в низу, ближче до підлоги і котла, що дозволяє нагрівати свіже повітря, і за рахунок температури воно підніматиметься вище, до витяжного отвору. Регулювання температури відбувається за допомогою відкриття чи закриття витяжних засувок.


Проєктування вентиляції для лазні та сауни

Кожне приміщення, в якому буде знаходитися лазня, повинно мати вентиляцію, і перед її монтажем необхідно грамотно спроєктувати, взявши за основу дані про площу сауни, висоту і перепади полку, місце розташування котла або пічки, а також матеріали, які будуть використовуватися для будівництва. Одним з ключових моментів, це проєктування приміщень і кімнат, які будуть по сусідству з самою сауною.

Важливим моментом є планування розміщення полиць і котла у сауні, а також потрібно врахувати схему циркуляції повітря і подачі його до котла.

Не завжди розташування приміщення сауни буває зручним, наприклад, навколо банної кімнати знаходяться інші приміщення (відпочинкова кімната, масажна, душова, басейн). В даному випадку необхідно уважно підходити до циркуляції повітря та інтер'єру!


Основні правила розміщення вентиляційного обладнання у лазні:

Незалежно від планування приміщення, наявності басейну або типу лазні, сауни, існує кілька основних принципів, яких необхідно дотримуватись не тільки при проєктуванні, але й при встановленні обладнання.

 • Припливна вентиляція та вентиляційні отвори повинні завжди розташовуватися нижче, ніж витяжні, оскільки холодне повітря важче за тепле.
 • Розташування та розмір витяжних та припливних отворів повинні бути такими, щоб не створювати можливість різкого перепаду температури.
 • Яка б система вентиляції лазні не була встановлена, необхідно, щоб була пасивна циркуляцію свіжого повітря, яка працюватиме тоді, коли в сауні чи лазні відсутні відвідувачі.

Система вентиляції передбанних приміщень

Будь-яка лазня або сауна мають приміщення, де відвідувачі можуть розслабитися і відпочити після парильні. Як правило, у передбаннику розміщується стіл і масажний стіл тощо.

Вентиляційна система повинна створювати та підтримувати в цьому приміщенні комфортну температуру, при цьому виключати інтенсивне скупчення вологості, не створюючи при цьому протяги. Це важливо, адже більша вологість негативно позначається на оздобленні приміщення.


Вентиляція хамама - парної

Відмінною особливістю хамама, - це велика кількість вологої пари, що утворюється з усіх поверхонь приміщень, що нагріваються. Саме тому якісна вентиляція в парній просто необхідна.

Особливість системи вентиляції в парилці полягає в тому, що звичайною природною вентиляцією тут не обійтися, тому при впровадженні примусової необхідно враховувати потік повітря, дизайн та розташування приміщення.


Помилки, з якими Ви можете зіткнутися під час проєктування та монтажу системи вентиляції сауни:

 • Першою помилкою є розміщення витяжного та вхідного отворів на одному рівні. Така помилка призводить до появи протягів, а також утруднює циркуляцію повітря.
 • Другою поширеною помилкою є розташування витяжного отвору вище котла, а вхідного з іншого боку стіни. При такому розміщенні все тепле повітря виходитиме назовні.
 • Третьою помилкою, є неправильно підібраний діаметр повітроводів, яка загрожує або занадто швидкою вентиляцією, або недостатньою.

Чому варто замовити проєкт та монтаж вентиляції лазні та сауни у нас?
Проектування
МонтажІндивідуальність
Гарантія
Ми гарантуємо, грамотність та правильність проекту, а також повну відповідність нормам та правилам.
Послуги з монтажу вентиляційного обладнання для лазні передбачає повну відповідність проекту.
Кожен проект унікальний, ми розробимо індивідуальний проект і підберемо необхідне обладнання.
У нас ви можете купити все необхідне для вентиляції у лазні та сауні з гарантією.


Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції у бані, сауні та хамамі?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо обрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію лазні, хамама та сауни не лише «під ключ», а й окремі послуги за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо як з приватними лазнями та саунами, так і з громадськими лазневими комплексами. Кожен проект унікальний, як і вентиляційна система.