• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Вентиляційні системи та системи кондиціювання


У повітрі побутових та робочих приміщень накопичуються випари, продукти дихання, домішки шкідливих речовин та хвороботворні мікроорганізми. Це ускладнює життєдіяльність людей, завдає шкоди здоров'ю. Система вентиляції призначена для створення комфортних кліматичних умов у приміщеннях, здійснення достатнього повітрообміну, звільнення повітря від пилу та алергенів, усунення неприємних запахів.

У житлових будинках та виробничих будівлях використовуються вентиляційні системи з природною та примусовою циркуляцією повітря.

Вентиляцію поділяють на припливну, витяжну та припливно-витяжну. Для забезпечення якісного та ефективного повітряобміну важливо правильно спроєктувати вентиляційну систему, використовувати обладнання достатньої потужності. При розробці проєкту спеціалісти проводять точний розрахунок вентиляції, враховуючи габарити та розташування приміщень, їх призначення, а також кількість людей, які живуть чи працюють у будівлі. Враховується потужність та розташування опалювального обладнання. Важливу роль відіграє дотримання санітарних норм.


Приточна вентиляція

Припливна система вентиляції призначена для організації припливу свіжого зовнішнього повітря до приміщення. При цьому відпрацьоване повітря, шкідливе для дихання і має неприємний запах, виводиться на вулицю природним шляхом через кватирки або спеціальні отвори.

Переваги припливної вентиляції полягають у наступному:

  • Вхідне повітря попередньо очищається від механічних домішок (пилу, частинок сміття та хімічних продуктів, що містяться у вихлопах).
  • У приміщення не проникає вуличний шум та опади.
  • Можливе здійснення попереднього підігріву або охолодження зовнішнього повітря, що подається всередину будівлі.

Вентиляційна система припливного типу включає:

  • Вентилятори.
  • Припливні клапани (встановлюються для природної подачі повітря у невеликі приміщення).
  • Фільтри (бризери).
  • Пристрої знезараження повітря.
  • Осушувачі чи зволожувачі.
  • Нагрівальні пристрої (електричні, водяні) або рекуператори (для організації теплообміну між відпрацьованим та вхідним повітрям у холодний сезон).

У великих приміщеннях для переміщення повітря встановлюються повітропроводи (гнучкі або жорсткі) зі сталі, алюмінію або пластику. Використовуються системи шумоізоляції, автоматичного контролю якості та температури повітря, що подається, а також швидкості обертання лопат вентилятора. Існують безканальні (для невеликих приміщень) та канальні системи (з повітрявідведеннями). Влаштовується загальнообмінна вентиляція припливна або місцева (з надходженням повітря в окремі зони об'єкта). Така вентиляція встановлюється у квартирах, житлових будинках, офісних та виробничих приміщеннях.


Витяжна вентиляція

Витяжна система вентиляції використовується для видалення забрудненого повітря із приміщення.

Така вентиляція може бути природною та механічною, загальнообмінною та місцевою, канальною та безканальною. Приплив повітря відбувається природним шляхом, а виведення назовні відпрацьованого повітря використовуються витяжні вентилятори. Подібна система вентиляції використовується для освіження повітря у побутових приміщеннях (кухнях, санвузлах).

При влаштуванні механічної витяжної вентиляції встановлюється наступне обладнання:

  • Витяжний вентилятор із шумоізоляцією.
  • Повітропроводи.
  • Пило- та газоуловлювачі.
  • Очищувачі повітря.

Вентиляційна система витяжного типу проєктується з урахуванням необхідного повітрообміну, який залежить від обсягу приміщення типу забруднень.


Приточно-витяжна вентиляція

Припливно-витяжна система вентиляції забезпечує одночасний приплив чистого повітря та виведення відпрацьованого. Вона дозволяє ефективно оновлювати повітря в кімнатах при зачинених вікнах. У невеликих приміщеннях частіше встановлюється природна вентиляційна система припливно-витяжного типу з використанням припливних клапанів клапанів, забезпечених фільтрами і шумоізоляцією. Для запобігання зворотному занедбанню відпрацьованого повітря на виході повітроводів встановлюються дифузори.

У житлових будинках та на об'єктах з підвищеною забрудненістю середовища використовується примусова припливно-витяжна вентиляція, що працює в автоматичному режимі. Це найбільш продуктивна та ефективна система очищення повітря, яку повинні проектувати і встановлювати тільки досвідчені професіонали.

У комплект обладнання входять:

  • Припливний вентилятор
  • Витяжний вентилятор.
  • Повітрозабірні грати.
  • Повітряні труби.
  • Шумоглушники.
  • Електропідігрівачі повітря.
  • Система фільтрів та клапанів.
  • Датчики автоматичного контролю та управління.

Приплив та відтік повітря здійснюються одночасно. У комплексних автоматичних установках є пластинчастий або роторний рекуператор, в якому відбувається підігрів повітря, що входить потоком відпрацьованого повітря. За рахунок цього знижується витрата енергії на обігрів приміщення.


Примусова вентиляція – переваги перед природною вентиляцією

Примусова вентиляція набагато ефективніша порівняно з природною. Її переваги полягають у наступному:

  • Можливе здійснення автоматичного контролю швидкості відтоку та припливу повітря і, відповідно, інтенсивності повітрообміну. Регулювання дозволяє підібрати найбільш підходящий режим вентиляції для підтримки оптимальної температури та вологості повітря у приміщенні.
  • Процес вентиляції відбувається незалежно від зовнішніх умов (погодних, сезонних, екологічних).
  • Здійснюється ретельне механічне очищення повітря, що надходить з вулиці, звільнення його від бактерій, вірусів, грибків та пилку рослин-алергенів.

При використанні рекуператорів та нагрівальних елементів відсутня необхідність встановлення опалювального обладнання. Можна влаштувати як загальну, і місцеву (індивідуальну) систему вентиляції.


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити послуги з вентиляції як «під ключ», так і окремо послуги, за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо з промисловими та побутовими об'єктами. Кожен проєкт унікальний, як і вентиляційна система.