• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5
    Зроблено у foxtype.eu

Вентиляція басейну

Вентиляція басейну – складна та багатофункціональна система, яка відповідає не лише за комфорт усередині приміщення (підтримання належної вологості та температури), а й за збереження внутрішнього середовища від появи грибка та негативного впливу вологи на конструкцію будівлі.


Вентиляція у басейні - характеристики

Яка має бути температура повітря у приміщенні басейну?

У різних типах басейнів, встановлюється своя температура, але одне правило залишається для всіх, це різниця температури води та повітря, яка повинна бути в межах 1го або 2х градусів, щоб забезпечити комфорт відвідувачам, а також зберігати нормальні темпи випаровування води у басейні.

*Тобто співвідношення має бути наступним, якщо температура води 26 чи 27 град, відповідно температура повітря має бути 28 та 29 град.

Перед потраплянням у басейн, припливне повітря, проходить через припливно-витяжну вентиляційну установку, яка доводить його до необхідної температури методом нагрівання або охолодження. Повітря, яке виводиться з приміщення басейну, для економії енергії, проходить через систему рекуператорів, тим самим віддаючи своє тепло повітрю, що входить.


Рівень вологості

Від рівня вологості повітря залежить не тільки комфорт відвідувачів, але й збереження всієї споруди, запобігаючи появі конденсату, що призводить до появи корозії та утворення грибків. Варто відзначити, що вентиляція для басейну повинна контролювати відносний рівень вологості, оскільки він сильно взаємопов'язаний з температурою повітря. Зниження температури повітря на 1 градус, спричинить підвищення рівня вологості повітря до 3,5 %, тому для зменшення вологості застосовують 2 методи.

*Показник рівня вологості в басейні влітку має становити - до 55 %, а в зимовий період до 45 %. Граничні показники становлять 45-65 %.

Змішування вологого повітря з більш сухим – припливним
Конденсаційне осушення
Даний метод роботи вентиляційної системи басейну передбачає подачу повітря з низьким рівнем вологості, а видалення із приміщення з високим. Такий спосіб добре працює взимку і влітку, але під час високої вологості зовнішнього повітря, він буде не ефективним.
Такий принцип роботи передбачає використання вентиляційних установок для осушення повітря, які можуть бути як вбудовані у систему вентиляції, так і встановлюватися окремим обладнанням.

Свіже повітря (припливне)

Згідно з нормами вентиляції, розрахунок вентиляції басейну, об'єм повітря, що подається, повинен становити 80 м3 на годину на одну особу, з необхідним рівнем вологості. При цьому необхідно врахувати обсяги витяжного повітря, які повинні становити на 10 – 15 % вищими, ніж припливного. Це робиться для того, щоб вологе повітря з самої кімнати басейну, не поширювалося по інших приміщеннях.

*Тому важливо правильно розрахувати потужність необхідного обладнання відповідно до місткості басейну.

Рухливість повітряних мас

Повітряний простір басейну вимагає відмінний повітрообмін і процес змішування, щоб запобігти появі конденсату в тих місцях, де температура може опуститися нижче точки роси. Влітку такий процес відбувається з повітрям, взятим із зовні (вулиці), а в зимовий період часу (коли температура низька) необхідно застосовувати вентиляційні установки з камерою змішування повітря. Важливим моментом буде те, що таке змішане повітря має проходити лише біля зовнішніх поверхонь (вікна, двері, фасадна стіна). Варто відзначити, це змішане повітря в жодному разі не повинно, потрапляти на дзеркало басейну, щоб не створювати протягів і дискомфорт відвідувачам.



Режими активної та пасивної вентиляції басейну (робота вентиляції вдень та вночі)

Розклад роботи басейну встановлює свої режими роботи вентиляційного обладнання, найчастіше це в денному та нічному режимах, які налаштовуються під час пуско-налагодження обладнання. Надалі роботою вентиляційної системи басейну працюватиме автоматично.

*Необхідно зауважити, що автоматикою оснащені сучасні системи вентиляції, більш ранні моделі припускають ручне керування.

Активний режим (денний)
Пасивний режим (нічний)
Цей режим передбачає роботу вентиляції у басейні, коли у приміщенні є відвідувачі. Відбувається задане надходження зовнішнього повітря, яке або нагрівається, або охолоджується. Рівень вологості регулюється за допомогою асиміляції.

Пасивний режим або нічний, передбачає роботу вентиляції в більш економічному режимі, оскільки відвідувачів вже немає, тобто, зовнішнє повітря не подається в приміщення, а сама система вентиляції працює в режимі рекуперації, контролюючи при цьому необхідний рівень вологості.

Проєктування вентиляції басейнів - як зробити розрахунок, спроєктувати та підібрати обладнання для вентиляції в басейні?


  • Спочатку необхідно зібрати всі дані про приміщення басейну, а саме висота стель, площу поверхні басейну, розміри вікон і стін тощо. Відзначити все обладнання, що виділяє тепло у приміщенні з басейном.
  • Визначення типу системи вентиляції басейну (див. нижче).
  • Дані щодо навколишнього середовища, які включають кліматичну інформацію (середня вологість і температура повітря, забруднення повітря).
  • Відповідно до всіх зібраних даних, вентиляція басейнів обчислюється за обсягом повітря та необхідного для нього обладнання, яке буде працювати, довжина та тип повітроводів, додаткова вентиляція.
  • Другим важливим етапом буде проектування системи вентиляції з урахуванням усіх технічних характеристик приміщення, підібраного обладнання, а також побажань замовника.

Проєкт вентиляції басейну - типи та технічні відмінності

Існує 5 основних типів сучасних систем вентиляції у приміщенні з басейну, з якою працює наша компанія, розглянемо кожну з них.

Система вентиляції басейну за допомогою припливно-витяжної установки та осушувача повітря

Дане рішення є найпростішим і недорогим, у якому рівень вологості повітря підтримується завдяки настінному осушувачу повітря (автономного режиму роботи), а припливне повітря, проходячи через калорифер, за допомогою вентилятора подається до приміщення. Основною перевагою такої схеми є можливість використовувати неспеціалізоване обладнання, а недоліками є незручне управління, нерівномірний розподіл повітря у басейні, високе енергоспоживання.

Система вентиляції басейну за допомогою проточно-витяжної установки та осушувача повітря, але з додаванням камери змішування

Дана система дозволить позбавитися проблеми з рівномірним розподілом повітря в приміщенні басейну, змішуючи його і розподіляючи його по всьому приміщенню, а осушувач, буде включатися тільки на вимогу.

Система канального осушення повітря в басейні з додаванням зовнішньої + витяжної установки

Ця система передбачає використання автономного осушувача повітря, а встановити його в осушувач канального типу, з вбудованим калорифером, з можливістю помішування (додавання) зовнішнього повітря. Перевагою такої схеми буде те, що обладнання можна розмістити у сусідньому приміщенні, і воно не впливатиме на інтер'єр. Що стосується показників енергоспоживання та вартість, то вони не сильно відрізняються від перших двох варіантів.

Вентиляційний припливно-витяжний блок із осушувачем, а також тепловим насосом

Дана схема передбачає об'єднання осушувача повітря та витяжну вентиляційну установку, яка працюватиме як тепловий насос, дозволяючи скоротити енергоспоживання практично в 3 рази. Коли конденсатор осушувача розміщується в каналі витяжки, а випарник у проточному каналі, то потік витяжного повітря нагріває спершу конденсатор, а компресор перекачує тепло у випарник, через який відбувається нагрівання повітря, що входить.

Ще однією перевагою такої системи є те, що все обладнання дозволяє, балансує швидкість повітряного потоку, а також швидко проводити налаштування роботи, для комфорту відвідувачів басейну.

Припливно-витяжна вентиляційна установка, оснащена рекуператором теплової енергії, а також встановленим у системі та осушувач повітря, разом із тепловим насосом

Дана система є найенергоефективнішою серед усіх, тому що в цій схемі використовується тепловий рекуператор, який працюючи в пасивному режимі, дозволяє зменшувати тепло, що виводиться, і повертати його назад в систему.

Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції у басейні?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію басейну не лише «під ключ», а й окремі послуги за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо як із приватними басейнами, так і із загальностінними комплексами. Кожен проект унікальний, як і вентиляційна система.
Хочете, ми Вам зателефонуємо?


Інформація
Особистий кабінет
  • Особистий кабінет
  • Історія замовлень
  • Закладки
  • Розсилка
© Tehno-Master
Платіжні системи: