Вентиляційна система пральні призначена для створення в її приміщеннях умов, що відповідають санітарним нормам та вимогам техніки безпеки. За відсутності вентиляції в повітрі накопичується пара з домішками пральних засобів. Запітніють вікна, по стінах стікає конденсат, у приміщенні задушливо через те, що від машин виходить тепло. Така ситуація небезпечна для здоров'я людей, змушених перебувати тут в очікуванні закінчення прання. Багато засобів побутової хімії викликають алергію, що є додатковим шкідливим фактором. В умовах підвищеної вологості обладнання іржавіє, швидко виходить з ладу, експлуатація електричної техніки небезпечна.
Якісна вентиляція допомагає усунути фактори шкідливого впливу, запобігти руйнуванню стін та покриттів, виникненню специфічного неприємного запаху.
Вентиляція для пральні необхідна для придушення розвитку хвороботворної мікрофлори та запобігання утворенню плісняви на стінах.
Для пралень передбачені наступні санітарні норми:
- Температура у приміщенні для прання білизни 16 С.
- Кратність повітрообміну припливу повітря дорівнює 13.
- Кратність витяжки дорівнює 15.
Вентиляція хімчистки
Вентиляція для хімчистки влаштовується з урахуванням особливостей використовуваних технологій видалення забруднень, а також властивостей хімічних речовин, за допомогою яких проводиться обробка матеріалів. Якщо хімчистка розташована у багатоповерховому будинку, то вентиляційна система встановлюється тут незалежно від загальної системи повітрообміну. Виведення відпрацьованої повітряної суміші до каналів, призначених для відтоку повітря з квартир, сусідніх установ та ресторанів категорично забороняється.
Вентиляційна система хімчистки призначена для усунення вогкості, видалення повітря, насиченого парами розчинників, кислотних та лужних очисників, а також речовин, що дезінфікують.
Для створення здорових кліматичних умов потрібно підтримувати у приміщенні температуру +16˚С та повітрообмін кратністю 13 (по притоку) та 15 (по витяжці).
Проєктування та монтаж вентиляції пральні та хімчистки
Під час розробки проєктів потрібно враховувати наступні дані:
|
При розрахунку повітрообміну беруться до уваги гранично допустимі концентрації використовуваних хімікатів, що чистяться, враховуються види послуг (прання, хімічне чищення, відбілювання, дезінфекція, сушіння).
У приміщеннях невеликої площі (до 50 кв. м) можливе влаштування природної вентиляції через віконні фрамуги. У великих об'єктах вмонтовується примусова система вентиляції. У місцях обробки виробів хімічними речовинами, здатними викликати подразнення органів дихання та розвиток алергії, на додаток до загальної вентиляційної системи встановлюються місцеві витяжки. Вони служать для видалення агресивних речовин та вологи, а також відведення зайвого тепла.
- Обладнання монтується з таким розрахунком, щоб уникнути переміщення повітряних потоків із зон найбільшого забруднення щодо чисті зони. При відтоку забрудненої повітряної суміші у приміщенні пральні або хімчистки не повинен порушуватись загальний повітряний баланс. У пральних, розрахованих на прання менше 100 кг сухої білизни за одну зміну, монтується примусова вентиляція витяжна з природним припливом повітря.
- На об'єктах продуктивністю 100-500 кг білизни/зміну обладнується примусова вентиляція припливу з природною витяжкою. У пральних виробничих комплексах, в яких обробляється до 3000 кг білизни/зміну, обов'язково монтується штучна вентиляція припливно-витяжна. При виборі вентиляційної системи враховується тип прального обладнання, від якого залежить показники виділення тепла і вологи.
- У пральних та хімчистках, в яких обробляється понад 100 кг білизни на годину, нерідко влаштовується циркуляція та сушіння повітря всередині приміщення. Вологе тепле повітря нагнітається вентилятором у конденсатор-осушувач. Там воно стикається з холодною поверхнею випарника. Волога конденсується, стікає по стінах пристрою та видаляється за межі приміщення.
Повітря нагнітається зовні у загальну систему вентиляції і одночасно в зони найбільшого забруднення та підвищеної вологості (здійснюється додатковий місцевий приплив та відтік). Відпрацьована повітряна суміш скидається у загальну систему витяжки.
Технічний проєкт та вентиляційне обладнання для пральні та хімчистки
Для проведення розрахунків та складання технічного проєкту вентиляційної системи беруться до уваги різні фактори забруднення повітря у приміщеннях пральні або хімчистки. Проводиться розрахунок необхідного повітрообміну та продуктивності обладнання.
До системи вентиляції входять:
- Припливні та витяжні канальні вентилятори, що встановлюються для переміщення повітря всередину приміщення та назовні.
- Установки для осушення повітря (побутові чи промислові).
- Тепловентилятори (опалювальні електричні пристрої з вбудованим вентилятором та нагрівальними елементами).
- Установки рекуперації, в яких повітря припливу нагрівається за рахунок тепла відпрацьованого повітря.
Для того, щоб вентиляція була ефективною і досить економічною, потрібно грамотно зробити всі необхідні розрахунки, вибрати обладнання відповідної продуктивності.
Монтаж вентиляційної системи повинні здійснювати професіонали.
Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.netКонтакти |