• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Вентиляція приватного будинку

Вентиляція приватного будинку має певні особливості. Вона призначена не тільки для створення комфортних умов у кімнатах та прилеглих приміщеннях, але й для оновлення повітря у додаткових зонах (сауні, басейні, більярдні, підвалі). Пластикові вікна та герметичні двері, які встановлюються у сучасних будинках, мають безліч плюсів, проте вони ускладнюють природне провітрювання житла.


Вентиляційна система для приватного будинку дозволяє:

  • Зберігати свіжість повітря у приміщеннях, підтримувати його оптимальну температуру та вологість.
  • Видаляти з кімнат відпрацьоване повітря, що містить продукти дихання та пил. У повітрі накопичуються також шкідливі леткі речовини, що виділяються матеріалами для внутрішнього оздоблення приміщень та виготовлення меблів, а також засобами для обробки деревини.
  • Видаляти продукти згоряння побутового газу, кухонні випари та гар, усувати запахи.
  • Захищати приміщення від вогкості, запобігати утворенню цвілі.


Проєктування вентиляції у приватному будинку

Проєкт вентиляції приватного будинку створюється з урахуванням санітарних норм, що регламентують кратність повітрообміну та обсяги повітря, що надходить. Відповідно до вимог БНіП мінімальна подача повітря на 1 кв. м приміщення має становити:

Для житлових кімнат3 куб. м/год
Для кухні з електричною плитою60 куб. м/год
Для кухні з газовою плитою90 куб. м/год
Для окремих санвузлів25 куб. м/год
Для суміщеного санвузла50 куб. м/год

У кімнатах має відбуватися повне оновлення повітря протягом 1 години (кратність дорівнює 1 об'єм/год), у допоміжних приміщеннях – протягом 5 годин (кратність дорівнює 0.2 об'єм/год).

Проєктування вентиляції приватного будинку повинні здійснювати досвідчені професіонали, здатні врахувати всі нюанси конструкції та оздоблення, гарантувати ефективність та економічність планованої вентиляції. Проєкт вентиляції будинку включає схеми монтажу обладнання, складені з урахуванням розташування різних комунікацій, особливостей зовнішнього і внутрішнього оформлення будинку. У кошторис включається вартість вентиляційного обладнання та всіх робіт з влаштування вентиляції.


Монтаж вентиляції у приватному будинку

Монтаж вентиляції в будинку дозволяє налагодити постійний, регульований повітрообмін у приміщенні, створювати кліматичні умови, необхідні для нормального життя людей та продовження довговічності будинку. У приватних будинках монтуються такі типи вентиляційних систем:

  • Припливна. Вона забезпечується шляхом встановлення спеціальних стінних або віконних клапанів для подачі вуличного повітря всередину будинку. Мінусами такої вентиляції є залежність від погодних умов та недостатня ефективність. При облаштуванні штучної вентиляції потрібен монтаж установок для механічної подачі повітря, його фільтрації та підігріву.
  • Витяжна. Використовуються вентилятори для примусового виведення відпрацьованих повітряних мас із різних приміщень. Приплив зовнішнього повітря забезпечується за допомогою кватирок та клапанів. Вентиляція такого типу влаштовується в санвузлах, коморах, в вбиральні приміщеннях. Окремі витяжки влаштовуються у кухнях над плитами.
  • Припливно-витяжна вентиляція монтується у кімнатах, міні-спортзалах, басейнах. Здійснюється механічний приплив та відтік повітря. Для економії витрат на опалення будинку використовують вентиляційні системи з рекуператорами. У таких пристроях відбувається теплообмін між вхідним повітрям, що виходить, за рахунок чого в приміщенні зберігається оптимальна температура.

Вентиляція з повітряним підігрівом. За допомогою вентиляторів організується циркуляція повітря у кімнатах. Поступово додається свіже повітря та виводиться відпрацьована повітряна суміш. Така вентиляція дозволяє організувати охолодження внутрішнього повітря влітку або підігрів узимку.

Установка вентиляції у приватному будинку проводиться у певній послідовності.

У процесі будівництва будинку монтуються вентилятори, припливні установки з нагрівачами чи рекуператорами, фільтри – очищувачі повітря, клапани, глушники шуму. Встановлюються контрольні пристрої з датчиками температури та вологості повітря, регуляторами інтенсивності повітрообміну. На останньому етапі проводиться тестування вентиляційної системи.



Розрахунок вентиляції у приватному будинку

Вентиляція в приватному будинку, ціна якої залежить від типу та складності системи повітрообміну, вартості обладнання, розраховується з урахуванням таких факторів, як:

  • Призначення приміщень. Їхні габарити (площа, висота стель, об'єм).
  • Кількість людей, що проживають.
  • Планування будинку.
  • Розташування водопровідних та газових комунікації, наявність та розміщення опалювальних приладів та спліт-систем.
  • Умови місцевого клімату та екології.
  • Використання різних матеріалів при будівництві будинку та внутрішньої обробки приміщень.

Розрахунок вентиляції приватного будинку дозволяє визначити, який об'єм повітря повинен надходити в приміщення щогодини, щоб була забезпечена комфортність перебування людей. У цьому використовується формула: V = Kх SxH, де V- це необхідний обсяг повітря, K – кратність повітрообміну, S – площа приміщення, H – висота стель.

Точний розрахунок продуктивності обладнання та аеродинамічних показників проводиться з використанням спеціальних комп'ютерних програм.


Вентиляція одноповерхового будинку

Найбільш підходящим варіантом є влаштування вентиляційних каналів для виведення відпрацьованого повітря з кухні та санвузлів. При необхідності витяжку посилюють за допомогою побутових вентиляторів, які монтуються в такі канали. При цьому необхідно забезпечити постійне надходження свіжого повітря через кватирки або двері. Таку вентиляцію нерідко поєднують із кондиціюванням повітря, що дозволяє очищати припливне повітря та зберігати в будинку тепло чи прохолоду. При встановленні центрального кондиціонера знадобиться прокладання повітроводів у приміщеннях та їх маскування.


Вентиляція двоповерхового будинку

Вентиляція у двоповерховому будинку ускладнюється тим, що кухні та санвузли (основні джерела забруднення повітря) нерідко розташовуються на різних поверхах. З цієї причини доводиться встановлювати більш продуктивну вентиляційну систему з кратністю повітрообміну, що дорівнює 10. Найчастіше влаштовується припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією повітря.

При встановленні централізованої системи монтується мережа повітроводів. Можливе встановлення кількох рекуператорів на різних поверхах, що не потребує облаштування повітряних каналів у приміщеннях.

Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції у приватному будинку та для котеджу?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію для дому як «під ключ», так і окремо послуги, за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо з усіма типами вентиляції. Кожен проект унікальний, як і вентиляційна система.
/