• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Система вентиляції у квартирі

Природна витяжна вентиляція у квартирі передбачена спочатку у будь-якому багатоповерховому будинку. Відпрацьоване повітря виходить із приміщень на дах через бетонні канали, прокладені вздовж стін кухні та санвузла. Передбачається, що приплив свіжого повітря відбуватиметься через двері та вікна. Насправді така система вентиляції у квартирі мало ефективна навіть улітку, коли вікна відчинені навстіж. Взимку провітрювання стає ще більшою проблемою, оскільки при відкриванні вікон квартира швидко вистуджується. Якщо на вулиці вітер, то повітря задувається з даху через вихідний канал назад. Подібна вентиляція для квартири багатьох не влаштовує, тому вони намагаються знайти більш прийнятний варіант і встановити якісну штучну вентиляцію. Вентиляційна система у квартирі повинна відповідати низці вимог.


Вона повинна бути:

  • Ефективною.
  • Економічною.
  • Компактною.
  • Безшумною.
  • Повністю відповідає вимогам безпеки та нормам санітарії.

Кліматичні умови, які створюються за допомогою штучної вентиляції, повинні бути комфортними. Правильно влаштована система вентиляції не порушує загальну гармонію в інтер'єрі квартири.


Припливна вентиляція у квартирі

Припливна вентиляція для квартири - це найбільш прийнятний варіант. Вона досить ефективна реалізації повітрообміну в невеликих приміщеннях. При встановленні не потрібно вибирати місце для розміщення громіздкого обладнання та ремонтувати приміщення.

Система припливної вентиляції для квартири не потребує надміру великих витрат. З її допомогою забезпечується доступ до приміщення необхідного об'єму свіжого повітря. Відпрацьована повітряна суміш, що містить випаровування, пил, сліди гару, виходить через вентиляційні канали.

Припливна вентиляція квартири обладнується за допомогою установок різного типу, таких як:

  • Центральна ВП. Вона проходить по стелі, вздовж стіни, у вентиляційному каналі, монтується у передпокої чи лоджії, забезпечує приплив повітря у всі приміщення. Припливну установку доводиться, як правило, маскувати.
  • Бризери. Це припливні пристрої, у складі яких є фільтр, зовнішній клапан, нагрівач і контрольно-керуючий пристрій з датчиками вологості, температури, вмісту вуглекислого газу. Напрямок повітряного потоку, що входить, можна регулювати за допомогою жалюзі, використовуючи пульт управління.
  • Механічні провітрювачі нагнітають у квартиру свіже повітря з керованою та регульованою швидкістю.


За допомогою таких пристроїв забезпечується припливна вентиляція у квартирі з фільтрацією та підігрівом повітря, що подається зовні. При облаштуванні припливної вентиляції враховуються площа квартири, висота стель, кількість мешканців, кількість санвузлів, екологічність району проживання, середня зимова температура, наявність або відсутність алергії на рослинний пилок у когось із членів сім'ї.

У міській квартирі площею 290–480 кв. м з висотою стель 2.7 м знадобиться встановлення системи вентиляції, що забезпечує приплив повітря 290-480 куб. м/год.


Припливно-витяжна вентиляція у квартирі

Припливно-витяжна вентиляція для квартири може влаштовуватися як з природним припливом та витяжкою повітря, так і з примусовою подачею та відтоком повітря. У першому випадку потрібне встановлення спеціальних віконних або настінних клапанів для забезпечення подачі повітря. У другому випадку його приплив та відтік забезпечується за допомогою вентиляторів.

Для великих квартир, забезпечених герметичними пластиковими вікнами і прилеглими дверима, припливно-витяжна вентиляція життєво необхідна.

Крім загальнообмінної вентиляції, влаштовується додаткова місцева витяжка над кухонною плитою.

Відповідно до санітарних норм та правил для забезпечення здорових та комфортних умов проживання людей необхідно, щоб повітрообмін у квартирі становив від 3 до 30 куб. м/годину на 1 кв. м площі (залежно від габаритів житла).

При цьому продуктивність витяжки у різних зонах квартири має становити:

  • У кухні з газовою або електричною плитою – відповідно, 90 та 60 куб. м/год.
  • У окремих ванних та туалетних приміщеннях, а також у вбиральнях – до 25 куб. м/год.
  • У поєднаному санвузлі – до 50 куб. м/год.

Припливна та витяжна установки монтуються зазвичай окремо, в різних частинах квартири.

Приплив може бути центральним (розподіляється по всій квартирі) або місцевим (за рахунок подачі повітря в одну кімнату). Повітря, що надходить, проходить фільтрацію і підігрів у зимовий час. Швидкість обертання вентиляторів (інтенсивність притоку та відтоку повітря) регулюються автоматично.

Існує ще більш ефективний та економічний варіант пристрою вентиляції у житлових приміщеннях. Це - вентиляція квартири з рекуперацією. У пристрої з рекуператором тепло відпрацьованої повітряної суміші використовується для підігріву повітря, що надходить з вулиці. При цьому витрати на обігрів квартири знижуються на 80%. У квартирі монтуються оцинковані димарі, розподілені по різних приміщеннях. Пристрій із рекуператором встановлюється на підлогу або монтується під стелею.

Припливно-витяжна найефективніша система вентиляції квартири, яка передбачає створити баланс вхідних і вихідних повітряних потоком, з заданою температурою і рівнем вологості. Дана система дозволить створити максимально комфортні умови, забезпечити кожну кімнату квартири чистим повітрям, ефективно виводити відпрацьоване повітря назовні, а також економити гроші на опаленні.


Проєктування вентиляції у квартирі

Проєкт вентиляції в квартирі включає в себе:

  • Результати розрахунку аеродинамічних параметрів (обсягів вхідного та вихідного повітря, швидкості повітрообміну). За основу беруться норми БНіП.
  • Схему розташування вентиляційного устаткування.
  • Обґрунтування вибору припливних та витяжних установок з урахуванням їхньої продуктивності та економічності.

Довірити проєктування складної вентиляційної системи можна лише професіоналам, оскільки помилка в проєкті може призвести до зайвих витрат і необхідності переробки вентиляції.


Монтаж вентиляції у квартирі

Встановлення вентиляції у квартирі – відповідальний процес, що потребує досвіду та навичок. Монтаж обладнання здійснюється відповідно до проєктної схеми.


Встановлюються різні елементи вентиляційної системи:

  • Вентилятори.
  • Повітряні фільтри, решітки та клапани.
  • Повітропроводи.
  • Кухонні витяжки.
  • Рекуператори.
  • Калорифери.

Монтаж вентиляції в квартирі завершується запуском системи в роботу та перевіркою ефективності повітряного обміну.


Вентиляція у квартирі ціна

Вартість системи вентиляції складається з ціни проєктних, монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також витрат на купівлю обладнання.


Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції у квартирі?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію в квартирі не лише «під ключ», а й окремі послуги за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо з усіма типами квартир. Кожен проєкт унікальний, як і вентиляційна система.