• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Вентиляція в офісі та офісних приміщеннях

Якісна вентиляція офісу – це завдання першорядної ваги. Створення здорового мікроклімату «життєво необхідне» у буквальному значенні цього слова, тому вентиляція офісних приміщень є обов'язковою, а норми повітрообміну суворо регламентуються.

Співробітники офісів стикаються з безліччю факторів, що шкідливо впливають на здоров'я, сприяють швидкій втомі, зниженню продуктивності праці (серед них шум, випромінювання, нерівномірне освітлення). У повітрі накопичуються пил, алергени, вуглекислий газ, випари, що виходять від багатьох людей. У ньому також є бактерії, віруси та інші мікроорганізми. Кисне голодування викликає у працівників підвищену сонливість, послаблює здатність зосередитись. Якщо система вентиляції в офісі влаштована неправильно, то люди не справляються зі своєю роботою, часто хворіють, а техніка зависає і ламається. Роботодавці повинні подбати про те, щоб вентиляція для офісу була ефективною, грамотно спроектованою. У приміщеннях повинно бути протягів, вогкості, неприємних запахів.


Проєктування вентиляції офісів

Проєктування офісної вентиляції є першим та найголовнішим етапом її створення. Створювати проєкт мають досвідчені фахівці. При розрахунку показників повітрообміну враховуються:

  • Площа та обсяг офісного приміщення.
  • Кількість співробітників та можливих відвідувачів.
  • Особливості внутрішнього устрою приміщень, наявність перегородок та окремих кабінетів.
  • Рівень комфортності.
  • Габарити допоміжних приміщень.

Враховується кількість приладів та комп'ютерів, що виділяють тепло у навколишнє середовище, а також наявність систем опалення та кондиціювання. Береться до уваги енергоспоживання обладнання та можливі максимальні навантаження на електромережу.


Відповідно до санітарних норм і правил (БНіП) подача повітря до різних приміщень офісу (з розрахунку на одну особу) має становити:

  • 50 куб. м/годину – до кабінету керівника.
  • 60 куб. м/година – до загальної зали, де знаходяться співробітники.
  • 30 куб. м/година – у зал, який використовується для ведення переговорів та засідань.
  • 10 куб. м/годину – у вестибюлі та коридори.
  • Щонайменше 75 куб. м/год – у санвузли
  • .

Оптимальними параметрами повітря в приміщенні вважаються: температура 20-22С, вологість 40-60%.

Створюючи проект вентиляційної системи офісу фахівці розглядають різні варіанти її пристрою. Природна вентиляція, яка практикувалася за старих часів, у сучасних офісах малоефективна, оскільки пластикові вікна та елементи внутрішнього оздоблення не пропускають повітря, а використовуване обладнання чутливе до перепадів температури. Тримати вікна відчиненими неможливо через те, що вуличний шум заважає працювати. До того ж, зовнішнє повітря забруднене вихлопними та промисловими газами, будівельним пилом. За вітру, дощу або холодної погоди вікна також доводиться закривати.

Тому в проекті передбачається встановлення механічного обладнання для забезпечення примусового повітрообміну. Перевагами є здійснення вентиляції незалежно від погоди та стану зовнішнього повітря, можливість регулювання повітрообміну.


Встановлення вентиляції в офісі

Монтаж вентиляції в офісі передбачає встановлення обладнання для нагнітання та витяжки повітря, каналів для його переміщення, очисних фільтрів, регулюючих клапанів, решіток для уловлювання сміття та напрямки повітряного потоку, а також приладів контролю та управління. Залежно від габаритів, конфігурації та призначення офісних приміщень влаштовується припливна, витяжна або змішана вентиляція. Передбачається встановлення шумогасників. Для підтримки постійної комфортної температури підігрів зовнішнього повітря. У цьому використовуються калорифери чи рекуператори.

У припливно-витяжних установках з рекуперацією відбувається теплообмін між вхідними та вихідними потоками повітря. При цьому не потрібно монтувати нагрівальні пристрої з великим енергоспоживанням. Вентиляція з використанням рекупераційних установок – найбільш економічний варіант створення комфортних кліматичних умов в офісах.


Встановлення вентиляції в офісі часто поєднується з облаштуванням системи кондиціонування повітря. У офісах площею понад 2000 кв. м часто монтуються централізовані системи чиллер-фанкойл. Для приміщень площею 60–300 кв. м використовуються спліт-системи різної потужності.


Припливна вентиляція в офісі

Вона призначена для нагнітання свіжого повітря в приміщення та створення трохи підвищеного тиску для витіснення відпрацьованої повітряної суміші через спеціальні канали або фрамуги. Можливе влаштування єдиної системи припливу повітря у всі приміщення, або монтаж кількох припливних установок. Очищене і підігріте повітря подається в приміщення зверху, розподіляється по системі повітроводів, на яких є пристрої, що розсіюють (дифузори).

У невеликих офісах використовуються бризери - компактні установки, що забезпечують приплив до приміщення 30-160 куб. м повітря о 1 год. Вони монтуються у зовнішні стіни будівлі. Перевагою припливної вентиляції є можливість встановлення необхідних режимів роботи, а також регулювання температури, вологості, вмісту вуглекислого газу. Недолік – необхідність влаштування каналів для виведення відпрацьованого повітря, а також зворотних клапанів.


Витяжна вентиляція офісу

У разі здійснюється примусовий відтік забрудненого повітря з приміщення. Створюється невелике розрядження, з допомогою якого відбувається природне надходження зовнішнього повітря. Витяжні вентилятори монтуються в стінах або каналах, що виходять на дах будівлі. На отворах для входу повітря встановлюються фільтри та жалюзі, що дозволяють регулювати напрямок повітряного потоку, щоб уникнути протягів.


Припливно-витяжна вентиляція в офісі

Такі системи забезпечують найкращий повітрообмін, провітрювання будь-яких зон приміщення. Установки для забезпечення примусового припливу та відтоку повітря, а також повітропроводи монтуються в коридорах або маскуються підвісними стелями. У цьому враховується дизайн офісних приміщень.

Перевагами таких вентиляційних систем є: максимальна ефективність, можливість автоматизації та програмування роботи (завдання параметрів чистоти, вологості та температури повітря). До мінусів відносяться порівняльна дорожнеча вентиляції, використання громіздкого обладнання, складнішого в обслуговуванні.


Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції в офісі та офісній будівлі?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовникаа.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію в офісі не лише «під ключ», а й окремі послуги за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо як з окремими офісними приміщеннями, так і з офісними центрами в цілому. Кожен проєкт є унікальним, як і вентиляційна система.