• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5

Вентиляція виробництва та виробничих приміщень

Вентиляція виробничих будівель призначена для видалення з них шкідливих газів, пари та пилу, що містить відходи виробництва. Пристрій якісної вентиляції – одна з головних вимог техніки безпеки. Ефективне провітрювання приміщень допомагає зберегти здоров'я людей, які працюють у шкідливих цехах, а також запобігти створенню вибухо- та пожежонебезпечних ситуацій. Велике значення надається очищенню відпрацьованого повітря, яке викидається в атмосферу.

Вентиляція у виробничих приміщеннях дозволяє створити нормальний мікроклімат для працівників, підвищити продуктивність їхньої праці. Крім того, очищення повітря від пилу та відведення зайвого тепла з приміщень продовжує термін роботи обладнання та приладів.

Виробнича вентиляція проектується особливо ретельно з урахуванням особливостей технологічних процесів та всіх факторів шкідливості виробництва. При розрахунках враховуються вимоги техніки безпеки, а також ГОСТів та БНіП.


Вентиляція виробничих приміщень

Вентиляційне обладнання має бути виготовлене з матеріалів, стійких та впливу агресивних речовин. Для захисту від корозії використовуються негорючі лакофарбові покриття. При установці системи вентиляції виробничих приміщень обладнання монтується таким чином, щоб унеможливити вібрацію і знизити до мінімуму рівень шуму.

Залежно від застосовуваних технологій, обсягів та шкідливості виробництва у робочих цехах влаштовують природну чи штучну вентиляцію.

Природна вентиляція здійснюється через стінні отвори, забезпечені захисними решітками та зворотними клапанами. Таке провітрювання не підходить для виробництв, де є особливо шкідливі викиди. Крім того, вентиляція не може при вітрі, а всередину приміщень потрапляють дощ або сніг.

Більш продуктивною та якісною є примусова вентиляція, яка не залежить від природних умов, набагато більше відповідає вимогам екології та санітарним нормам.


Існують наступні типи штучної вентиляції:
  • Загальнообмінна – влаштовується для очищення повітря всього виробничого приміщення чи будівлі.
  • Місцева вентиляція облаштовується у зонах підвищеної загазованості чи запиленості. Проводиться примусова подача повітря для охолодження устаткування, що нагрівається, або влаштовується витяжка в зоні перебування людей, що працюють зі шкідливими речовинами.
  • Аварійна. Вона вмикається в екстрених випадках, коли відбуваються непередбачені викиди отруйних, вибухонебезпечних речовин або спостерігається задимлення цеху через пожежу.
За принципом організації повітрообміну вентиляцію поділяють на припливну, витяжну та припливно-витяжну.
Припливна вентиляція забезпечується за рахунок примусової подачі свіжого повітря у виробниче приміщення та витіснення забрудненої повітряної суміші через витяжні отвори або отвори. Для штучного нагнітання повітря встановлюються припливні вентилятори, які направляють зовнішнє повітря, що пройшло фільтрацію, в повітропроводи, розташовані вздовж стелі. Для організації місцевого повітрообміну влаштовуються повітряно-теплові «завіси», а також «душі» та «оази» з примусовою подачею чистого повітря.

У витяжній вентиляційній системі існує природний приплив повітря, а вихід відпрацьованої суміші забезпечується витяжним вентилятором. У припливно-витяжній системі організується примусовий приплив та відтік повітря. При цьому інтенсивність повітрообміну значно підвищується, що дозволяє створити стабільні оптимальні кліматичні умови усередині виробничих приміщень.


Витяжна вентиляція на виробництві

Для багатьох виробництв особливо велике значення має швидке видалення токсичних речовин, що виділяються під час перебігу технологічного процесу. Герметизація апаратів можлива далеко не завжди, оскільки вона може призвести до підвищення внутрішнього тиску та виникнення аварії. Організація витяжної вентиляції в таких цехах є найбільш технологічним та економічно вигідним варіантом повітрообміну.

Витяжна вентиляція нерідко встановлюється також у тих виробничих приміщеннях, де до чистоти повітря висуваються особливі вимоги (наприклад, у цехах збирання електронної апаратури або випуску біологічно активних препаратів).

Для організації повітрообміну в таких приміщеннях монтуються системи загальної чи місцевої витяжної вентиляції. Працюючи витяжного вентилятора усередині приміщення створюється знижений тиск, з допомогою чого у нього всмоктується зовнішнє повітря. Він надходить через отвори або отвори, розташовані на протилежному боці будівлі.
При необхідності на виході повітряних мас встановлюється система пиловловлення та нейтралізації шкідливих випарів. Це значно підвищує екологічність виробництв.

Для створення місцевої витяжки використовують спеціальні металеві парасольки, під якими створюється розрядження. Шкідливі суміші відводяться по повітропроводу в загальну систему відтоку промислових вихлопів. У деяких випадках отруйні випари або гази виводяться у загальну витяжну систему безпосередньо з реактора.

Для облаштування такої вентиляції використовується натсупне обладнання:
  • Витяжні вентилятори.
  • Повітропроводи круглого чи прямокутного перерізу.
  • Повітряні клапани, що встановлюються на вході повітря у приміщення.
  • Повітряні фільтри та пиловловлювачі.
  • Повітрозабірні грати.
  • Блоки автоматичного регулювання швидкості обертання вентиляторів та інтенсивності відтоку повітря із приміщення.


Витяжні вентилятори встановлюються зовні будівлі (на даху, спеціальному балконі), що дозволяє знизити рівень шуму у приміщеннях.
У процесі проектування витяжної вентиляції враховуються габарити цеху, кратність повітрообміну (передбачена санітарними нормами), і навіть гранично допустимі концентрації шкідливих газів і парів. При розрахунках продуктивності вентиляційного обладнання підсумовуються показники загального та місцевого повітрообміну.

Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції для виробництва?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію для виробництва та виробничих приміщень «під ключ», але й окремі послуги за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо практично з будь-якими виробництвами. Кожен проєкт унікальний, як і сама вентиляційна система.