Системи промислової вентиляції встановлюються задля забезпечення повітрообміну у громадських будинках, адміністративних центрах і великих виробничих об'єктах, відвідуваних великою кількістю людей. У повітрі таких приміщень накопичується пил, вуглекислий газ, що видихається безліччю відвідувачів об'єкта. У повітряних масах присутні випари та частки шкідливих речовин. Для створення нормальних умов перебування людей у таких приміщеннях потрібна ефективна вентиляція виробничих будівель та великих соціальних об'єктів. Це дозволяє зберегти здоров'я людей, підвищити продуктивність праці. Вентиляція промислова має бути встановлена фахівцями високого класу. Необхідно створити якісний проєкт вентиляційної системи та грамотно провести монтаж обладнання.
Проєктування промислової вентиляції
Проєктування систем промислової вентиляції є першим та найбільш відповідальним етапом роботи, в ході якої потрібно вирішити наступні завдання:
- Забезпечити подачу у приміщення чистого повітря комфортної температури та вологості.
- Вивести назовні відпрацьоване повітря, пропущене через фільтри.
- Поступово розподілити повітря, що подається по всьому об'єму приміщення, попереджаючи утворення вогкості та розвиток шкідливої мікрофлори.
Проєктування промислової вентиляції здійснюється з урахуванням таких факторів, як:
- Площа та висота приміщень.
- Розміри та кількість віконних отворів.
- Розташування електричних комунікацій, газових та водопровідних труб.
- Наявність та розташування робочого обладнання та приладів.
- Кількість людей, які відвідують цей об'єкт.
- Призначення об'єкта та наявність факторів забруднення повітря.
- Умови місцевого клімату
- Вимоги санітарних норм та правил техніки безпеки.
Під час створення проєкту проєктувальники використовують детальний план об'єкта, і навіть враховують особливості його внутрішньої обробки.
Розраховуються наступні показники:
- Площа перерізу каналів для притоку та відтоку повітря.
- Розміри вхідного та вихідного отворів.
- Кратність повітрообміну.
- Продуктивність апаратури.
- Кількість одиниць основного та допоміжного обладнання.
- Енергоспоживання вентиляційної системи, а також втрати тепла з урахуванням теплопровідності стін та огорож.
Проєкт промислової вентиляції включає схеми розміщення повітроводів, вентиляторів, фільтрів, регулюючої та контрольної апаратури. Враховується розташування трубопроводів, опалювального обладнання та кондиціонерів. Замовнику надаються креслення, специфікації, кошторис витрат, план монтажу устаткування.
Природна система вентиляції заводу, цеху Природна вентиляція не передбачає використання вентиляційного обладнання, що відповідає за нагнітання і забір повітря, а навпаки, принцип її роботи полягає в циркуляції повітря через температуру теплого і холодного повітря. Така система економічна і не вимагає використання спеціального обладнання, але при цьому потрібне грамотне планування та проєктування. Промислова витяжна система вентиляції заводу, цеху Дана система має на увазі примусовий забір повітря, за допомогою потужних вентиляторів через вентиляційні димарі, виводячи його відразу назовні або через спеціальні фільтрувальні установки. Систему можна розділити на центральну, локальну та комбіновану. Центральна - має на увазі загальний забір повітря з усього приміщення повністю, локальна - точені відведення, наприклад, з верстата, печі або іншого технологічного обладнання і комбінована, - застосування локальної та центральної систем. Промислова припливно-витяжна система вентиляції заводу, цеху Припливно-витяжна система вентиляції, найефективніша та високопродуктивна система, що дозволяє нагнітати підготовлене повітря (додаткове очищення, підігрів, регулювання рівня вологості) та відводити запилене або забруднене повітря через систему фільтрації. Відмінною рисою даної системи є висока надійність та функціональність. |
Монтаж промислової вентиляції
Монтаж систем промислової вентиляції починається з підготовки отворів для входу та виходу повітря, встановлення кріплень для прокладання повітряних трас та іншого вентиляційного обладнання. Кріплення встановлюються на певній відстані, щоб не допустити провисання повітроводів та їх деформацію. Залежно від розмірів та призначення приміщень обладнується припливна, витяжна або припливно-витяжна промислова вентиляція.
Припливна вентиляція може бути загальнообмінною (з розподілом повітря по всій будівлі) або місцевою (вентиляція окремих приміщень або ділянок об'єкта). Передбачається пристрій «повітряних завіс, які ізолюють окремі зони промислового приміщення від потоків повітря з небезпечними та шкідливими речовинами. Встановлюються розподільні грати, що спрямовують струмінь повітря на конкретного працівника або будь-який апарат. На вході повітря зміцнюється вентиляційна решітка, що запобігає попаданню сторонніх частинок у систему. Можливе встановлення промислової припливної вентиляції з підігрівом вхідного повітря, що дозволяє знизити витрати на облаштування опалювальної системи.
Недоліком є той факт, що промислова припливна вентиляція не забезпечує достатнього провітрювання великих об'єктів складної конфігурації. Тому в окремих ділянках приміщення може застоюватися затхле повітря, що призведе до утворення плісняви, появи неприємного запаху. У деяких випадках використовують витяжну промислову вентиляцію.
На виході відпрацьованого повітря встановлюється потужний вентилятор, який забезпечує ефективний відтік шкідливих газів, пилу та випаровування. При цьому свіже повітря заходить до приміщення мимоволі, розподіляючись по всьому об'єму. Мінусом такої системи вентиляції, як і припливної, є недостатня продуктивність. Крім того, робота подібної системи значною мірою залежить від погодних умов (наявності вітру, атмосферних опадів).
Більш ефективною та продуктивною є промислова вентиляція, монтаж якої передбачає встановлення припливного вентилятора на вході чистого повітря та витяжного вентилятора на виході відпрацьованих повітряних мас. При фіксації повітроводів і вентиляційних установок намагаються звести до мінімуму вібрацію та рівень шуму. Установка промислової вентиляції завершується пусконалагоджувальними роботами, перевіркою герметичності змонтованої системи, а також безпеки та міцності з'єднань.
Розрахунок промислової вентиляції
Якісна промислова вентиляція, ціна якої визначається її складністю та обширністю об'єкта, продовжує довговічність роботи дорогої промислової техніки, приладів та установок. Грамотні розрахунки, зроблені з урахуванням всіх чинників, які б забруднення повітря, дозволяють вибрати найбільш продуктивне устаткування, уникнути зайвих витрат. Під час проєктування та проведення розрахунків враховуються задані технічні умови та вимоги ГОСТів. Від точності розрахунків залежить, наскільки надійною та ефективною буде промислова вентиляція. Купити та встановити довговічну систему для підтримання нормального повітрообміну – отже, створити оптимальні умови для комфортної життєдіяльності людей.
Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.netКонтакти |