• Головний офіс
    Україна, Київ, вул. Перемоги, 9
    Філія
    Українa, Київ, пр-т. Визволителів, 5
    Зроблено у foxtype.eu

Вентиляція СТО та автомийки

Автосервіси є центрами, в яких є безліч факторів шкідливого впливу на здоров'я людей та екологію. У повітря потрапляє чадний газ, пари нафтопродуктів та фреонів. У ньому присутні частинки олії, лакофарбових матеріалів та розчинників. На автомийках спостерігається підвищена вологість, повітря насичується випарами хімічних очисників. Все це сприяє виникненню умов, небезпечних для здоров'я майстрів та клієнтів. Вентиляція в автосервісі відіграє важливу роль у створенні сприятливої ​​робочої атмосфери.


Завданнями вентиляції на сто є:

  • Виключення можливості отруєння людей токсичними речовинами.
  • Зниження концентрації парів бензину та інших вибухонебезпечних речовин.
  • Підтримка комфортної температури у приміщеннях автосервісу.
  • Усунення специфічних запахів.
  • Забезпечення захисту техніки від впливу вогкості та агресивних речовин, що є у повітрі.

На об'єктах площею понад 50 кв. м потрібне встановлення якісної примусової вентиляції. При проектуванні необхідно враховувати кількість техніки, що обслуговується, і властивості речовин, що потрапляють у повітря.

При облаштуванні вентиляції можуть бути допущені наступні помилки:

  • Неправильна організація забору та виведення повітря. Його приплив має здійснюватися рівномірно у різних зонах приміщення. Вхідний потік направляється таким чином, щоб у повітря не піднімався пил, що осів. Необхідно організувати також рівномірне та акуратне виведення забрудненого повітря.
  • Проведення розрахунків вентиляції людиною, яка не має спеціальних знань та навичок. Помилки в розрахунках можуть спричинити необґрунтоване завищення енерговитрат, а також швидку поломку обладнання.
  • Відмова від примусової вентиляції в надії, що для створення прийнятних умов буде достатньо природного провітрювання та встановлення опалювальних батарей.


Вентиляція автомийки

Вентиляція для автомийки повинна забезпечити стабільний приплив очищеного повітря до приміщень для миття та сушіння автомобіля, що пройшов багатокілометровий шлях по запилених трасах або бездоріжжю. Для видалення бруду, слідів мазуту та бензину використовуються автомобільні шампуні, гелі, здатні викликати у людей подразнення дихальних шляхів та алергію. Підвищена вологість може спричинити утворення цвілі, сприяти розмноженню вірусів та бактерій. За відсутності якісної примусової вентиляції в приміщенні накопичуватиметься конденсат, будівельні конструкції руйнуватимуться від корозії.

Потрібний точний розрахунок повітрообміну, монтаж вентиляції, що виключає протяги. Враховується тип автомийки (пристрій портального, тунельного, безконтактного миття), а також розташування водопровідних труб, каналізації, електроустаткування. Відповідно до норм кратність повітрообміну повинна бути не менше 5, температура повітря, що подається повинна бути не нижче +15˚С. На в'їзді встановлюється повітряно-теплова завіса.


Проєктування вентиляції для СТО та автомийки

У ході проєктування розраховується необхідний повітрообмін (L):

L = VxK, де:

  • V – об'єм приміщення у куб. м.
  • K – кратність обміну повітря по БНіП (для СТО середнього розміру цей показник дорівнює 20).

У приміщеннях СТО передбачено пристрій загальнообмінної та місцевої вентиляції, при цьому норми повітрообміну складають:

  • Оглядові канави – 125 куб. м/година (загальнообмінна вентиляція).
  • Приямки – 100 куб. м/год.
  • Вихлопна труба (місцеве відведення вихлопних газів):
350 куб. м/год
для машин із потужністю двигуна до 120 л. с.
500 куб. м/год
до 180 л. с.
650 куб. м/год
до 240 л. с.
800 куб. м/год
при потужності двигуна понад 240 л. с.
Для гаражних приміщень обсяг необхідного припливного повітря визначають за вмістом у ньому чадного газу (СО), який розраховується за формулою:

qCO = (20 + 0.1˟r1)˟c1 + 0.1˟r2˟c2, де:

  • qCO – обсяг СО, що виділяється протягом 1 години.
  • r1 – відстань до місця паркування у гаражі.
  • c1 – кількість місць для автомобілів.
  • r2 – відстань, що долається машинами, що проїжджають.
  • c2 – кількість автомобілів, що проїжджають.


При розрахунку обсягу СО використовуються поправочні коефіцієнти, величина яких залежить від часу перебування людей у приміщенні. Якщо працівники перебувають біля постійно, розрахунковий показник множиться на 4, і якщо вони періодично працюють надворі, то показник множиться на 2.

Для автосервісу обсягом 600 куб. м, у якому обслуговується до 15 автомобілів, що долають відстань 25 м, показники виглядають так:

  • K = 20 (нормативний показник).
  • L = 600 х 20 = 1200 куб. м/год.
  • qCO = (20 + 0.1 х 25) х 15 = 337.5 куб.м/год. 

З урахуванням поправного коефіцієнта qCO = 4 х 337.5 = 1350 куб. м/год.

При виборі обладнання пристрою загальнообмінної вентиляції за основу береться максимальний розрахунковий показник повітрообміну. Продуктивність обладнання має перевищувати його величину.


Монтаж вентиляції для СТО та автомийки

У приміщеннях для миття та технічного обслуговування машин використовується витяжна або припливно-витяжна вентиляція. Влаштовується індивідуальний повітрообмін кожного з приміщень, у яких виконуються операції конкретного типу. Усі місцеві системи вентиляції поєднуються в одну загальну.

Використовуються установки для роздільного притоку та відтоку повітря. При цьому виключається змішування потоків та забезпечується ефективне видалення шкідливих парів та запахів. Витяжна вентиляція оснащується датчиками контролю вологості та температури повітря у приміщенні.

У залах для проведення ремонту кузова та двигуна автомобіля скупчуються не тільки вихлопи, а й гази, що виділяються у процесі зварювання. Для зниження концентрації шкідливих речовин використовуються рукави, що приєднуються до вихлопної труби для виведення газів надвір. Влаштовуються місцеві витяжки-парасольки. Вентиляційна система обладнується фільтрами.

У відділенні фарбування кузова та інших елементів авто має бути передбачене перемикання режимів вентиляції в процесі нанесення фарби та сушіння. Тут потрібен пристрій особливо ефективної припливно-витяжної вентиляції для видалення отруйної пари органічних розчинників. У гаражному приміщенні слід підтримувати температуру та вологість, необхідну для збереження матеріалів та покриттів, що використовуються при виготовленні автомобілів. Здійснюється рівномірний приплив повітря у верхній частині приміщення та його відтік знизу.


Залишити заявку на прорахунок: +38 (097) 239-25-11 E-mail: climat-master@ukr.net

Контакти


Часті питання покупців

⇒ Скільки коштує проєктування та монтаж вентиляції СТО та автомийки?

Вартість робіт розраховується індивідуально, виходячи з індивідуального проєкту та побажань замовника.

⇒ Я не знаю яка вентиляція має бути встановлена?

Ми допоможемо зробити Вам обґрунтований вибір на користь тієї чи іншої системи, у тому числі допоможемо вибрати необхідне обладнання.

⇒ Чи можу я замовити послуги проєктування, монтажу, пусконалагодження, підбір обладнання, як окремі послуги?

У нас Ви можете замовити вентиляцію для СТО та автомийки як «під ключ», так і окремо послуги, за потребою.

⇒ З якими об'єктами та типами вентиляції Ви працюєте?

Ми працюємо з усіма типами вентиляції. Кожен проєкт унікальний, як і вентиляційна система.
Хочете, ми Вам зателефонуємо?


Інформація
Особистий кабінет
  • Особистий кабінет
  • Історія замовлень
  • Закладки
  • Розсилка
© Tehno-Master
Платіжні системи: